بالای 13 میلیون دلار از میمون‌های کِسِل به سرقت رفته

۱۳.۵میلیون دلار از «ان اف تی‌»های میمون‌های کسل (Bored Ape Yacht Club) مجموعه‌ای متشکل از ۱۰۰۰۰ «ان اف تی» خاص آثار هنری، از زمان تأسیس این مجموعه به سرقت رفته است.

به گزارش گالری آنلاین، ایسنا به نقل از آرت نیوز نوشت، طبق گزارشی که روز سه‌شنبه توسط شرکت Web3 security firm Immunefi منتشر شد، نزدیک به ۱۵۰ توکن غیرقابل تعویض از مجموعه میمون‌های کسل Bored Ape Yacht Club از زمان راه‌اندازی مجموعه blue-chip در ژوئن ۲۰۲۱ ربوده شده‌اند.

۱۴۳ «ان اف تی» که مجموعا ۱۳,۵۸۲,۹۶۲ دلار ارزش دارند، از مالکان آنها از طریق انواع کلاهبرداری و هک به سرقت رفته‌اند.

بخش عمده‌ای از ارزش به سرقت رفته «ان اف تی»‌ها، طی دو عملیات بزرگ هک در سال ۲۰۲۲ به سرقت رفته است. در ماه آوریل هکرها یک پیوند فیشینگ را در حساب رسمی اینستاگرام Bored Ape Yacht Club پست کردند تا اطلاعات کاربرها را به سرقت ببرند.

این لینک کاربران را به یک نسخه فیک از وبسایت BAYC منتقل می‌کرد؛ جایی که به کاربران هدایایی غیرواقعی پیشنهاد می‌شد. به محض اینکه این کاربران روی لینک کلیک می‌کردند، هکرها به حساب‌های بانکی مجازی آنها حمله می‌کردند.

همچنین در ژوئن هکرها یک لینک فیشینگ دیگر پست کردند که مستقیما به کانال‌های Discord channels از BAYC و Otherside متصل می‌شد.

با توجه به ماهیت دارایی‌های غیرمتمرکز، یکی از مشکلاتی که درباره سرقت این کالاها وجود دارد، این است که پس از به سرقت رفتن آنها بازپس‌گیری بسیار بعید است.

logo-samandehi