آزادسازی ضلع جنوبی قلعه فلک‌الافلاک در سال ۱۴۰۳

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان از آزادسازی ضلع جنوبی قلعه فلک‌الافلاک در سال ۱۴۰۳ خبر داد.


به گزارش گالری آنلاین به نقل از ایسنا، احمدرضا دالوند اظهار کرد: یکی از زیرساخت‌ها و پتانسیل‌های اصلی در بحث گردشگری نه تنها در لرستان بلکه در کل کشور بحث قلعه تاریخی فلک‌الافلاک است.

وی ادامه داد: آزادسازی حریم این قلعه‌ی تاریخی مربوط به مصوبات سفر مقام معظم رهبری در دهه ۷۰ به لرستان بوده است.

این معاون استاندار اضافه کرد: این اثر مهم و تاریخی قانون ویژه مجلس در دهه ۸۰ داشت که قسمتی در ضلع شمالی تملک شد ولی در ضلع جنوب هنوز به خاطر مشکلات و کمبودهای اعتباری که وجود داشت این اتفاق نیفتاده بود.

دالوند بیان کرد: با توافقی که با سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان داشتیم در صورت تأمین اعتبار به موقع که بخشی از آن تأمین شده، امیدواریم در سال ۱۴۰۳ ضلع جنوبی قلعه تاریخی فلک‌الافلاک نیز در اختیار این سایت قرار بگیرد.

وی یادآور شد: با این کار امیدواریم در ادامه نیز ثبت جهانی این مجموعه را داشته باشیم که بزرگ‌ترین زیرساخت حوزه گردشگری در لرستان خواهد بود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان ادامه داد: قلعه فلک‌ الافلاک خرم‌آباد به عنوان شاخص‌ترین اثر تاریخی لرستان، یکی از پر بازدیدترین آثار کشور به شمار می‌رود که نگهداری، حفاظت و ساماندهی آن از اولویت‌های وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی است.

وی خاطرنشان کرد: این بنای ارزشمند تاریخی، فرهنگی ۱۰ مهرماه سال ۱۳۴۸ به شماره ثبت ۸۸۳ در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده‌ و موضوع ثبت جهانی آن نیز همچنان در دستور کار قرار دارد.

logo-samandehi