اخبار

1402/9/15
شروع مجدد ثبت نام آزمون آیلتس در ایران
به اطلاع داوطلبان آزمون آیلتس می‏رساند ثبت‌نام آزمون آیلتس کامپیوتری (CD) از تاریخ ۱۴ آذرماه ۱۴۰۲ شمسی برابر با 5 دسامبر 2023 میلادی، از طریق درگاه اطلاع‏ رسانی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی ielts.sanjesh.org انجام می شود.
1402/9/15
هنر تذهیب ثبت جهانی شد
هنر تذهیب به عنوان بیست و دومین عنصر میراث فرهنگی ناملموس ایران در هجدهمین نشست کمیته بین‌الدولی پاسداری از میراث‌فرهنگی ناملموس یونسکو در بوتسوانا ثبت شد.
1402/9/13
حفاظت ویژه از درِ صفوی مسجدجامع سمنان
سرپرست معاونت میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان سمنان گفت: درِ صفوی مسجدجامع سمنان به‌صورت موزه‌ای با پوشش شیشه حفاظت ویژه می‌شود.
1402/9/12
تخلیه موزه اسناد و مدارک تاریخی سعدآباد
موزۀ اسناد و مدارک تاریخی سعدآباد درحالی تخلیه و اسناد آن جمع‌آوری و منتقل شده است، که مدیر این مجموعه از انتقال دفتر خود به ساختمان این موزه خبر داده و دلیل آن را «احصاء اموال موزه اسناد» اعلام کرده و گفته است: «ده‌ها هزار سند تاریخی در اختیار امین اموالی بوده که هیچ‌کدام را ثبت نکرده است.»
1402/9/8
۱۸ آذرماه آخرین فرصت ارائه آثار هنرمندان برای دریافت مهر اصالت در کرمان است
معاون صنایع‌دستی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمان با اشاره به برگزاری داوری مهر اصالت گفت: هنرمندان صنایع‌دستی از تاریخ ۸ تا ۱۸ آذرماه ۱۴۰۲ مهلت دارند آثار هنری خود را به معاونت صنایع‌دستی ارسال کنند.
1402/9/5
ماجرای درختان قطع‌شده سعدآباد چیست؟
عکسی از درختان قطع‌شدۀ کاخ سعدآباد مدتی پیش منتشر شد که با واکنش‌هایی حتی در صحن شورای شهر تهران و البته تکذیب مسئولان کاخ سعدآباد مواجه شد، اما واقعیت ماجرای این درختان قطع‌شده چیست؟
1402/9/5
هزینه مرمت قلعه رودخان بسیار بالاست
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان از تخصیص اعتبارات سالیانه به‌منظور مرمت و بازسازی قلعه رودخان خبر داد و گفت: علی‌رغم چالش‌های مختلف در دژ تاریخی قلعه رودخان ارائه خدمات بهینه در دستور کار قرار گرفته است.
<< آخرین صفحه < صفحه بعدی صفحه قبلی > اولین صفحه >>

صفحه شماره: 1

تعداد كل : 3994
logo-samandehi