اخبار

1401/6/30
چگونه به شبهه ها درباره گنجینه موزه هنرهای معاصر پایان دهیم؟
آثار گنجینه موزه هنرهای معاصر تهران در زمره مجموعه‌های کم‌نظیر جهانی است؛ مجموعه‌ای شامل آثار ایرانی و خارجی هنر نوین که برخی از آنها در زمره گران‌ترین آثار هنری جهان به‌شمار می‌روند. با این همه شیوه نگهداری از آثار گنجینه و در مجموع صورت اموال موجود در گنجینه، از مواردی است که در سال های اخیر پرسش برانگیز بوده و هر از گاهی درخواست اهالی رسانه برای بازدید را به همراه داشته است؛ هرچند طرح مسائلی مانند لزوم رعایت پروتکل ها برای حفاظت از آثار از سوی متولیان وقت، تاکنون این مسیر را با دشواری هایی همراه کرده است.
1401/6/27
اطلاعیه وزارت میراث فرهنگی درباره پارگی نقاشی کمال‌الملک
به دنبال انتشار تصاویر و خبر پارگی یکی از تابلوهای نقاشی کمال‌الملک که در کاخ گلستان نگهداری می‌شود، وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اعلام کرد که این تابلو مورد بررسی فنی و آسیب‌شناسی دقیق قرار می‌گیرد.
1401/6/27
نقاشی کمال‌الملک در کاخ گلستان پاره شد
یک فعال گردشگری از پارگی یکی از تابلوهای کمال‌الملک که در کاخ گلستان نگهداری می‌شود، خبر داد. مسؤولان کاخ گلستان اعلام کردند «این موضوع در دست بررسی و اقدام است.»
1401/6/27
نقاشی پاره شده کمال‌الملک متعلق به مردم ایران بود
«گربه و قفس قناری»؛ اثری منسوب به کمال الملک که در کاخ موزه گلستان نگهداری می‌شد و در مالکیت عمومی قرار داشت. این اثر که متعلق به تمام مردم ایران زمین بود، حالا بنا بر آنچه یک فعال گردشگری منتشر کرده، چنین گفته می‌شود که پاره شده است.
1401/6/20
کدام موسیقی برای خاکسپاری ملکه انگلیس نواخته می شود؟
حاکمان کشورها طی قرن‌ها اثر خود را بر تاریخ موسیقی گذاشته‌اند؛ از سفارش‌های سلطنتی برای مراسم‌های تاج‌گذاری (مانند قطعه «Zadok the Priest» که برای جورج دوم در سال ۱۷۲۷ نوشته شده است) گرفته تا عروسی‌ها و مراسم‌های تشییع (مانند موسیقی هنری پرسل که برای مراسم خاکسپاری ملکه ماری ساخته شد) و همچنین آثاری که توسط خود آنها ساخته شده است؛ از جمله Greensleeves که گفته می‌شود خلق آن توسط هنری هشتم بوده است.
1401/6/19
گفتگویی صریح با یک مدیر پیرامون بازسازی قلب تئاتر ایران
کافی است ده دقیقه‌ای پیش از شروع نمایش برسید. اگر بخواهید دستی بشویید یا در راهروها قدمی بزنید آنچنان غصه به دل‌تان هجوم می‌آورد که شاید فراموش کنید برای تماشای تئاتر به این مجموعه آمده‌اید. دیدن وضعیت نابسامان سرویس‌های بهداشتی، سقف راهروها، تذکرهایی که شما را به سکوت دعوت می‌کند تا صدایتان در تالارهای نمایشی نپیچد و ... قلب‌تان را به درد می‌آورد.
1401/6/19
احتمال حذف معافیت مالیاتی شاغلان فرش و صنایع دستی
معافیت مالیاتی شاغلان صنایع دستی و فرش یکی از مواردی است که همواره برای فعالان این حوزه جایِ قوت قلب بوده است. از این منظر که مشوقی از سوی دولت برای ادامه فعالیت دربافت می کنند. اما با گمانه‌زنی‌ها مبنی بر پیشنهاد حذف این ماده، چنین به نظر می‌رسد که این قوت قلب تبدیل به نگرانی برای شاغلان این حوزه شده است.
<< آخرین صفحه < صفحه بعدی صفحه قبلی > اولین صفحه >>

صفحه شماره: 1

تعداد كل : 3541
logo-samandehi