مدیر کل دفتر برنامه ریزی و آموزش های هنری اعلام کرد:

حمایت و نظارت بر آموزشگاه های آزاد هنری و برخورد جدی با آموزشگاه ‌های فاقد مجوز

حمایت و نظارت بر آموزشگاه های آزاد هنری و برخورد با آموزشگاه ‌های فاقد مجوز در دستور کار دفتر برنامه ریزی و آموزش های هنری قرار گرفته است.

به گزارش گالری آنلاین به نقل از روابط عمومی معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمد حسین اسماعیلی مدیر کل دفتر برنامه ریزی و آموزش های هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص سیاست‌ها و خط مشی‌های جدید این دفتر در آموزشگاه‌های آزاد هنری گفت: در درجه اول موضوع ساماندهی، حمایت و نظارت بر آموزشگاه های آزاد هنری در اولویت کاری دفتر در دوره جدید قرار گرفته است که در این راستا جلسات و نشست هایی برگزار و در زمینه مسائلی چون موضوع معافیت مالیاتی آموزشگاه های هنری و همچنین ورود سازمان فنی حرفه ای به صدور مجوز آموزشگاه های هنری بررسی و پیگیری و اقدامات لازم در حال انجام است.

وی افزود: خوشبختانه معاون امور هنری و شخص وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در این زمینه ها با نظر مثبت ورود کرده اند و در این راستا مکاتباتی با سازمان امور مالیاتی و وزارت امور اقتصاد و دارایی و وزارت کار صورت گرفته و موضوع تا حصول نتیجه در دست پیگیری است.

اسماعیلی ادامه داد: موضوع نظارت بر عملکرد آموزشگاه ها و ارتقای کیفی آنان نیز از اهمیت زیادی برخوردار است که در این زمینه برنامه هایی چون راه اندازی سامانه ثبت عملکرد آموزشگاه ها، تدوین استاندارد و طرح درس، بروز رسانی آیین نامه ها و مقررات، تدوین آیین نامه تخلفاتی و ... در دست اقدام است.

مدیر کل دفتر برنامه ریزی و آموزش های هنری تأکید کرد: یکی از مهمترین آسیب‌های موجود در این زمینه فعالیت آموزشگاه‌های هنری بدون مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سطح تهران و استان‌ها است که مقرر است با ورود جدیِ ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ها و نظارت این دفتر، در صورت شناسایی هر یک از این واحدهای غیرمجاز اقدام سریع برای معرفی به اداره اماکن ناجا صورت گرفته و طبق قانون با متخلفان برخورد ‌شود.

اسماعیلی اظهار داشت: در این راستا خانواده‌‌ها و علاقمندان به آموزش های هنری باید قبل از هر اقدامی جهت ثبت نام در آموزشگاه ها از طریق سایت دفتر آموزش و یا ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استانها نسبت به مجوز داشتن این آموزشگاه‌ها اطمینان حاصل کرده و در صورت عدم وجود مجوز، گزارش لازم را به نیروی انتظامی یا دفتر یا ادارت کل ارائه دهند.

مدیر کل دفتر برنامه ریزی و آموزش های هنری عنوان کرد: در خصوص آموزشگاه‌های دارای مجوز نیزدر صورت وصول شکایت به حراست یا دفتر آموزش، بررسی و برخورد سریع با تخلف اثباتی انجام می‌شود.

وی در پایان اظهار داشت: صدور کارت صلاحیت تدریس استادان و مربیان آموزشگاه ها در حال انجام است و تا کنون بیش از 4000 کارت صلاحیت تدریس صادر شده و در قدم بعدی رتبه بندی آموزشگاه‌های آزاد هنری و استاندارد سازی سرفصل دروس دوره‌های هنری، در دستور کار این دفتر قرار دارد.

logo-samandehi