اخبار

1402/6/27
سلامت، درمان و خدمات بیمه ای مهمترین اولویت جدی صندوق هنر
یکی از مهمترین اولویت ها و خدمات صندوق اعتباری هنر به جامعه فرهنگ، هنر، رسانه و فعالان قرآن و عترت سراسر کشور محسوب می شود از این رو با توجه به اهمیت این دو مقوله همه ساله بخش قابل توجهی از بودجه این صندوق به این دو بیمه اختصاص داده می شود.
1402/6/22
صندوق اعتباری هنر همه اعضای دارای نشان درجه یک هنری ۶۰ سال به بالا را به صورت رایگان بیمه تکمیلی می کند
مشاور وزیر فرهنگ و مدیرعامل صندوق اعتباری هنر، از رایگان شدن ثبت نام بیمه درمان تکمیلی، عمر و حادثه هنرمندان دارای درجه یک هنری ۶۰ سال به بالا و همسر آنها از سوی این صندوق خبر داد و تأکید کرد: تکریم مقام هنرمندان شاخص عرصه فرهنگ و هنر از جمله اولویت ها و برنامه های اصلی صندوق اعتباری هنر است که با اجرای برنامه های مختلف حمایتی در جهت تحقق آن اقدام می کند.
1402/6/9
نگاه فعلی به هنرمندان و ضوابط هنر در کشور چگونه است؟
مدیر کل دفتر هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن حضور در ایسنا و تشریح نگاه خود به موضوعاتی چون فعالیت نگارخانه‌ها، دغدغه‌های ستادی حوزه هنر تجسمی، خلاء‌های قانونی و مواردی چون امکان همکاری این دفتر با بخش خصوصی، شرحی از تاکیدات دولت بر تعامل ویژه با هنرمندان این عرصه را ارائه کرد.
1402/6/9
هنرستان‌های هنرهای زیبای کشور صاحب برند شدند
در آستانه سال تحصیلی جدید نشست هم‌اندیشی مدیران هنرستان‌های هنرهای زیبای دخترانه سراسر کشور، با هدف بهبود کیفیت آموزشی و پرورشی با حضور معاون امور هنری و مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و آموزش‌های هنری برگزار شد.
1402/5/30
هنرمند نیجریه ای از زباله ها پرتره می سازد
یک هنرمند نیجریه‌ای پرتره‌هایی از افراد مشهور را توسط قوطی‌های آلومینیومی دور انداخته شده می‌سازد و بیانیه‌ای جسورانه درباره مدیریت زباله در این کشور ارائه می‌کند.
1402/5/2
نقش کیوریتور در تحقق هدف‌ها و اجرای اثربخش نمایشگاه‌های هنری
یک هنرمند نقاش و عکاس به بررسی شیوه‌های برگزاری یک نمایشگاه، انتخاب اثر، انتخاب سطح هنرمندان و دستاوردهای نمایشگاه‌های هنری پرداخت. او معتقد است که یک نمایشگاه هنری در کنار تمامی اهداف خود، در ارتباط با فعالان هنری باید مشوق و ایده‌آفرین بوده و در زمینه خلق آثار هنری بر هنرمندان اثر انگیزشی مثبت داشته باشد.
1402/4/14
بررسی تاب آوری بازار هنرهای تجسمی ایران در مواجهه با بحران
عصر روز دوشنبه 12 تیرماه نشستی با موضوع تاب آوری بازار هنرهای تجسمی ایران در مواجهه با بحران برگزار شد. در این نشست جمعی از متخصصان حضور داشتند و به بررسی این موضوع پرداختند. برخی راهکار ارائه کرده و برخی هم در زمینه بازارهای هنر و اقتصاد هنر توضیحاتی را ارائه کردند.
1402/4/10
اختصاص یک درصد از هزینه‌ بانک‌ها و نهادهای دولتی به حوزه فرهنگ و هنر
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: با تصویب آیین‌نامه بند «ه» تبصره 9 قانون بودجه سال 1402، یک درصد از کل اعتبارات دستگاه‌های دولتی و بانک‌ها با نظر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باید در حوزه فرهنگ و هنر هزینه شود.
<< آخرین صفحه < صفحه بعدی صفحه قبلی > اولین صفحه >>

صفحه شماره: 1

تعداد كل : 930
logo-samandehi