اخبار

1401/2/6
نقش هنر در بحران های زیست محیطی
بررسی میزان و چگونگی نقش هنرمندان و تاثیرگذاری آنها بر افزایش آگاهی عموم جامعه در بحران های زیست محیطی، موضوع گفتگوی روز پنج شنبه هشتم اردیبهشت ماه 1401 ساعت 9 شب در clubhouse گالری آنلاین خواهد بود که با حضور هنرمند و منتقد هنری علی فرامرزی و علاقه مندان و هنرمندان گرامی برگزار میشود.
1401/1/20
راهنمای غرفه های دوسالانه ونیز ۲۰۲۲
نمایشگاه امسال دوسالانه ونیز با تمرکز بر سوررئالیسم و تاکید بی سابقه ای بر زنان هنرمند برگزار میشود. همچنین این نمایشگاه با اشاره به نوشته های لئونورا کارینگتون، «شیر رویاها» نام خواهد داشت.
1400/12/27
اظهارات مدیرعامل خانه هنرمندان ایران پس از استعفایش
مجید رجبی معمار که به عنوان مدیر عامل خانه هنرمندان ایران شناخته می‌شود، روز قبل از این مقام استعفا داد. او در گفت‌وگویی با تأیید این خبر درباره دلیل استعفایش گفت: «یک بخشی مربوط به مسائل مالی است؛ اما بخش اصلی این است که هیچ درکی نسبت به جایگاه و تأثیر خانه هنرمندان در دولت و مجلس جدید و وزارت ارشاد وجود ندارد.»
1400/12/23
بیانیه انجمن هنرمندان مجسمه ساز ایران در خصوص اجرای پرفورمنس و آسیب به مجسمه "ماده و فکر"
مجسمه ماده وفکر(حوض روغن ) اثر نوریوکی هاراگوچی مجسمه ساز ژاپنی سال 1976 مقارن با افتتاح موزه هنرهای معاصر تهران؛ در محل موزه بصورت دائمی نصب شده است، این اثر مهر ماه 1396 با حضور هنرمند بازسازی و مرمت شد. اکنون بعد از گذشت چهار سال و در فقدان هنرمند ( در گذشت 1399 )، این اثر طی برنامه پنج گنج، بزرگداشت حکیم نظامی، روز شنبه 21 اسفند با اجرای پرفورمنس "پرنده ماهی"، دچار آسیب گردیده و به حریم اثر تجاوز شده است.
1400/12/23
با جان «خودت» بازی کن
۴۴ سال پس از افتتاحیه موزه هنرهای معاصر تهران، اثر «ماده و فکر» نوریوکی ‌هاراگوچی یک‌بار دیگر خبرساز شد؛ در آن شبِ پاییزی در مهر ۱۳۵۶ موزه هنرهای معاصر تهران با حضور چهره‌های سرشناس جهان و شاه ایران، افتتاح می‌شد. محمدرضا پهلوی که برخلاف فرح دیبا، چندان از هنر جدید سر در نمی‌آورد، در مواجهه با حوضی پر از نفت سوخته (یا روغن سوخته) با خنده پرسید این دیگر چیست؟ توضیح دادند که اثر هنرمند ژاپنی است و این مایع، نفت است!
1400/12/23
تاسف یاسرخاسب از اتفاق دیروز در موزه هنرهای معاصر
یاسر خاسب که شب گذشته اجرای پرفرمنسش در موزه هنرهای معاصر با حاشیه همراه شد، ضمن عذرخواهی از بابت این حادثه تاکید کرد که هیچ آسیبی متوجه اثر هنری «ماده و فکر» که با عنوان حوض روغن هم شناخته می‌شود، نشده است.
1400/12/4
تصویب قانون «نظام صنفی هنر»
اعضای هیأت رییسه شورای عالی خانه هنرمندان ایران در نشستی رسانه‌ای به تصمیم نمایندگان مجلس مبنی بر حذف معافیت مالی هنرمندان انتقاد کرد.
1400/11/30
هنرمند عزیز شما هم باید مالیات بدهی
در اتفاقی عجیب و جالب توجه روزنامه همشهری که یکی از رسانه های مرجع چاپی محسوب می شود عکس یک خود را به مالیات هنرمندان اختصاص داد تا نشان دهد در میان دهها و صدها مشکل حاد مردم، مالیات هنرمندان چقدر مهم است! این در حالی ست که هنوز مجلس چنین اقدامی را برای ۱۴۰۱ در دست بررسی دارد.
<< آخرین صفحه < صفحه بعدی صفحه قبلی > اولین صفحه >>

صفحه شماره: 1

تعداد كل : 823
logo-samandehi