اخبار

1401/6/30
چگونه به شبهه ها درباره گنجینه موزه هنرهای معاصر پایان دهیم؟
آثار گنجینه موزه هنرهای معاصر تهران در زمره مجموعه‌های کم‌نظیر جهانی است؛ مجموعه‌ای شامل آثار ایرانی و خارجی هنر نوین که برخی از آنها در زمره گران‌ترین آثار هنری جهان به‌شمار می‌روند. با این همه شیوه نگهداری از آثار گنجینه و در مجموع صورت اموال موجود در گنجینه، از مواردی است که در سال های اخیر پرسش برانگیز بوده و هر از گاهی درخواست اهالی رسانه برای بازدید را به همراه داشته است؛ هرچند طرح مسائلی مانند لزوم رعایت پروتکل ها برای حفاظت از آثار از سوی متولیان وقت، تاکنون این مسیر را با دشواری هایی همراه کرده است.
1401/6/15
مشکل بیمه تکمیلی اعضای صندوق اعتباری هنر حل شد
یکی از هنرمندان تجسمی پیشتر خبر داده بود بر اساس دستورالعمل تازه‌ای که برای دریافت بیمه «هنرمندان، نویسندگان و روزنامه‌نگاران» تعریف شده است، هنرمندان تجسمی باید به صورت حضوری مدارکی را دال بر استمرار فعالیت هنری‌شان، به معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تحویل دهند که به علت تعداد بالای درخواست‌ها و پایین بودن نیروی ارشاد، معرفی‌نامه‌ آنها هنوز صادر نشده است و دز نتیجه نمی‌توانند تا تاریخ مقرر بیمه تکمیلی خود را دریافت کنند.
1401/5/26
مقرری ماهیانه اعضای صندوق اعتباری هنر افزایش می‌یابد؟
سید مجید پوراحمدی، مدیرعامل صندوق اعتباری هنر و غلامرضا منتظری، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در یک نشست مشترک ضمن بررسی مشکلات این صندوق در مسیر ارائه خدمات به اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه بر ضرورت تعامل هرچه بیشتر میان مجلس و این نهاد حمایتی تاکید کردند.
1401/5/25
اعلام نتیجه بازدید کارشناسان از موزه هنرهای معاصر
محمود سالاری، معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پس از حواشی به‌وجود آمده برای یکی از آثار این موزه در نمایشگاه «مینیمالیسم و کانسپچوآل آرت»، عصر دوشنبه ـ 24 مرداد ماه ـ از موزه هنرهای معاصر تهران بازدید کرد.
<< آخرین صفحه < صفحه بعدی صفحه قبلی > اولین صفحه >>

صفحه شماره: 1

تعداد كل : 864
logo-samandehi