برگزاری نمایشگاه مجازی "نگاهی به هنر شرق آسیا"

نمایشگاه " نگاهی به هنر شرق آسیا" به صورت مجازی با نمایش آثاری از هنرمندان چین، هند، ژاپن، نپال و تبت از 20 خرداد تا 8 مرداد 1399 در صفحه اینستاگرام موزه هنرهای دینی امام علی(ع) به اجرا در می آید.

به گزارشگالری آنلاینبه نقل از روابط عمومی موزه هنرهای دینی امام علی (ع)، این نمایشگاه با رویکردی پژوهشی، نمونه های درخشانی از آثار هنرمندان تاثیرگذار در شکل گیری بخشی از هنر سده های نوزدهم و بیستم (میلادی) را ارائه می دهد که بیشتر آثار در قالب: چاپ دستی(حکاکی روی چوب-اوکیوئه-ژاپنی)، نقاشی به ویژه مکتب نقاشی های نائیو مادوبانی هند، آثار حجمی فلزی و سفالی، طراحی و خوشنویسی چینی، نقوش پارچه و صنایع دستی است که برخی از این آثار برای اولین بار به نمایش در می آید.

هدف از برگزاری این نمایشگاه مجازی بسترسازی برای آشنایی وآگاهی مردم نسبت به هنرهای آیینی دیگر فرهنگ ها و مبادلات و تعمیق مشتركات فرهنگی هنری بین ایران و كشورهای شرق آسیا است. این نمایشگاه می تواند به گسترش و شناخت بیشتر هنر و تمدن درخشان چند هزار ساله شرق آسیا و ارتباط نزدیک آن با فرهنگ و هنر با شکوه ایرانی کمک کند.

نمایشگاه مزبور گزیده ای است از مجموعه ای کم نظیر و متعلق به دو مجموعه دار پژوهشگر: جهانگیرکازرونی و فریال سلحشور، که طی چندین دهه از نقاط مختلف دنیا گردآوری شده است.

علاقه مندان می توانند برای دیدن این آثار (هر روز یک اثر) به صفحه اینستاگرام موزه هنرهای دینی امام علی(ع) به آدرس @iaram_art مراجعه نمایند.

logo-samandehi