"از انسان تا نسیان" در گالری ایده

"از انسان تا نسیان" عنوان نمایشگاه گروهی نقاشی و مجسمه است که به کیوریتوری کیمیا نوریان از روز جمعه 15 مردادماه در گالری ایده برپا می شود.

در بیانیه این نمایشگاه آمده است:

نگاه به موضوع فراموشی از آن جهت که میتواند بیانگر تلاش دوگانه انسان باشد، قابل توجه است. این دوگانگی از سویی به یادآوردن خاطرات و از سویی تلاش برای درمان زخم های آن را در بر میگیرد.
میل شدید انسان برای فراموش کردن، نشئگی کوتاه مدت و عوارض بلندمدت را برایش به ارمغان آورده است. مامنی که فراموش کردن برای گریز از مسئولیت ایجاد کرده است، خود دامی برای هستی انسان به شمار میرود، از این روست که انسان تعریفی از خود ندارد چراکه همواره در حال فراموشی و تحریف خود است. به قول مارتین هایدگر، در دورانی زندگی میکنیم که هستی را از یاد برده ایم و حتی همین نکته «فراموشی هستی» را نیز از یاد برده ایم.
هنرمندان این مجموعه، «فراموشی» را یک انتخاب میدانند و مخاطبین را به بازخوانی تعاریف ذهنی شان، دعوت میکنند.

در این نمایشگاه آثاری از هنرمندان فاطمه شیخ محمدی، نازنین جهانیان، پریوش قاسمی، آرش ایمانی، مهدی براتی، مژگان عبداللهی دولق، نعیمه مهدوی، رویا رحیم دوست و کیمیا نوریان به نمایش در می آید.

علاقمندان جهت بازدید از آثار این هنرمندان می توانند همه روزه تا 20 مردادماه از ساعت 16 الی 20 به نشانی خیابان کریمخان زند، خیابان سنایی، خیابان هجدهم، شماره 26 مراجعه نمایند.

logo-samandehi