فرزند و مدیر املاک پیکاسو درگذشت

کلود پیکاسو، یکی از چهار فرزند پابلو پیکاسو، در سن 76 سالگی درگذشت. این خبر برای اولین بار در روز پنجشنبه توسط خبرگزاری فرانسه گزارش شد که دلیل مرگ را ارائه نکرد.


به گزارش گالری آنلاین، او چند ماه پس از مادرش (Françoise Gilot) که در ژوئن در سن ۱۰۱ سالگی درگذشت و در جریان آمده سازی پنجاهمین سالگرد درگذشت پدرش، که آثارش موضوع نمایشگاه‌های موزه‌های متعددی در سراسر جهان است، درگذشت. پالوما پیکاسو (Paloma Picasso) از بازماندگان این خانواده است.

با وجود درگیری‌های متعدد میان فرزندان پیکاسو، کلود در مقام مدیریت املاک پیکاسو که از سوی دادگاه منصوب شده بود، سمتی که از سال 1989 تا اوایل امسال داشت، برای نگهداری از میراث هنرمند کار کرد. در واقع، قبل درگذشت پابلو پیکاسو، در سال 1970، کلود که در آن زمان 22 ساله بود، در فرانسه شکایت کرد تا به عنوان پسر قانونی پدرش شناخته شود. دادگاه سرانجام به نفع او و خواهرش پالوما رای داد و چهار سال بعد، پس از مرگ این هنرمند در سال 1973، آنها را وارث قانونی پیکاسو کرد.

کلود پیکاسو در سال 1947 به دنیا آمد. او در انگلستان و فرانسه تحصیل کرد و بین سال‌های 1967 تا 1974 در نیویورک زندگی کرد. او برای مدت کوتاهی دستیار عکاس مشهور ریچارد آودون بود. سپس عکاس خبری شد.

در سال 1989، که توسط دادگاه جانشین املاک پیکاسو شد، از طریق این نقش، استفاده از حق چاپ پیکاسو را کنترل کرد. او این سمت را تا ماه ژوئیه که خواهرش پالوما بر عهده گرفت، در این سمت بود.

logo-samandehi