پیش بینی ۱۲۰ میلیون دلاری برای شاهکار پیکاسو

پیش‌بینی می‌شود که یک شاهکار پیکاسو با عنوان «Femme à la montre» در پاییز امسال در حراجی بیش از ۱۲۰ میلیون دلار فروخته شود.

به گزارش گالری آنلاین، نقاشی رنگ روغن 1932 در یک رویداد دو روزه در Sotheby در نیویورک در ماه نوامبر، زمانی که مجموعه Emily Fisher Landau به فروش می رسد، در مرکز صحنه قرار می گیرد.

این قطعه که ابعاد آن 51 ¼ در 38 اینچ (130 x 96.5 سانتی متر) است، معشوقه پیکاسو و "golden muse" Marie-Thérèse Walter را به تصویر می کشد که در بسیاری از پرتره های او حضور داشت.

به گفته خانه حراج، این پرتره مربوط به یکی از پربارترین سال‌های کار هنرمند اسپانیایی است که موضوع نمایشگاهی بود که توسط موزه پیکاسو در پاریس و London’s Tate Modern در سال 2018 برگزار شد.


همجنین Julian Dawes، رئیس بخش امپرسیونیست و هنر مدرن ساتبی در قاره آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد: «Femme à la Montre» پیکاسو از هر نظر یک شاهکار است. این نقاشی کشیده شده در سال 1932 - "annus mirabilis" پیکاسو - پر از رها شدن، شادی و شور است و در عین حال کاملاً مورد توجه قرار می گیرد. رنگ‌های اصلی پررنگ آن از روی بوم پنج فوتی آواز می‌خوانند.

به گزارش The Art Newspaper، این نقاشی یکی از حدود 120 نقاشی از مجموعه Fisher Landau، مجموعه‌دار مشهور هنر معاصر جهان است که اوایل امسال در سن 102 سالگی درگذشت.

سال گذشته، عجیب ترین نقاشی پیکاسو از والتر، که در آن او به عنوان یک موجود دریایی شاخک‌دار ظاهر می‌شود، در حراج ساتبی در نیویورک به قیمت 67.5 میلیون دلار فروخته شد.

پرتره‌های پیکاسو از والتر بسیار مورد توجه قرار گرفته‌اند و آثار دیگر او در سال 1932 «Femme assise près d'une fenêtre (Marie-Thérèse)» در سال 2021 به قیمت 103.41 میلیون دلار فروخته شد و «Nude, Green Leaves and Bust» به قیمت 106.5 میلیون دلار در سال 2010 به فروش رسید‌‌.

در ماه می 2015، "Les femmes d'Alger" (نسخه "O") پیکاسو در حراج Christie نیویورک به قیمت 179.4 میلیون دلار فروخته شد. در آن زمان، بالاترین قیمتی بود که تا به حال برای یک اثر هنری در حراجی پرداخت شده بود.

logo-samandehi