هفت اثر اگون شیله به وارثانش بازگردانده شد

هفت نقاشی از اگون شیله هنرمند اکسپرسیونیست اتریشی به وارثان صاحب سابق خود، Fritz Grünbaum، که مجموعه هنری او در طول جنگ جهانی دوم توسط نازی ها به سرقت رفت، بازگردانده شد.


به گزارش گالری آنلاین، 81 قطعه‌ای که Grünbaum از Schiele جمع‌آوری کرد و بسیاری از کارهایش را در چند سال پیش از مرگش در سال 1918 در 28 سالگی به پایان رساند، عمدتاً خودنگاره‌ها یا نقاشی‌های همسر Schiele، یعنی Edith بودند. مجموعه Grünbaum شامل "I Love Antithesis"، نقاشی آبرنگ از این هنرمند، و "Girl Putting on Shoe" بود که قبلا توسط MoMA برگزار شده بود.

محور اصلی در آثار شیله حس درونی اثر است. مهمترین آثار او پرتره هایی است که از پیکر خود و اطرافیانش کشیده‌ است. او در آثار خود بدن انسان را در وضعیت‌هایِ ناراحت و حالت‌های غیرعادی به نمایش می‌گذارد، به‌گونه‌ای که هراس و اضطراب را به مخاطب منتقل می‌کند. خطوطِ ناآرام و کج‌ و معوج و طرح‌هایِ ناقص و بریده و سایه‌روشنِ مخدوشِ نقاشی‌هایِ او پرده از روانِ خسته و عصبی و مضطربِ پیکرها برمی‌دارد. پیکرهای آثار شیله معمولاً برهنه هستند، اما به‌جای آن‌که کشش جنسی را برانگیزند، بی‌پناهی و سرگشتگی را برملا می‌کنند.

logo-samandehi