اخبار

1399/6/25
سرمایه‌ای ۲ میلیارد دلاری که درجا می‌زند!
آثار گنجینه موزه هنرهای معاصر تهران در زمره مجموعه‌های کم‌نظیر جهانی است؛ البته علیرضا سمیع‌آذر که در دوره‌ای مدیریت این موزه را برعهده داشت بر این باور است که آثار این مجموعه که به گفته او بیش از دو میلیارد دلار ارزش مادی دارد، نیازمند به‌روز شدن است؛ چراکه آثار خارجی موجود در این مجموعه نهایتا به میانه دهه ۷۰ میلادی بازمی‌گردند و در همان تاریخ متوقف شده‌اند.
1399/6/25
نگاهی به رمزگشایی ها از شاهکار داوینچی
مونالیزا تنها شاهکار لئوناردو داوینچی نیست؛ اما پربیننده‌ترین نقاشی دنیا است. سالانه بیش از پنج میلیون نفر از تمام نقاط جهان، پرتره کوچک زنی که با لبخند محوی به آنها نگاه می‌کند را از پشت شیشه‌های ضدگلوله تماشا می‌کنند. چهره‌ای که لبخندش سال‌هاست جهان هنر را مسحور خود کرده و به باور بسیاری پر از رازهای کشف نشده است.
1399/6/24
موزه هنرهای معاصر، گنجینه‌ای مهم و قابل‌اعتنا در جهان است
انسان‌ها برای ارتباط با یكدیگر علایم و نشانه‌ها را خلق كردند و از تركیب اصوات و نشانه‌ها كلمات به وجود آمدند. كلمات كاربرد یافتند تا روزن و علامتی باشند برای راهیابی افراد و دیگران به محتوای پس و پشت آن.
1399/6/18
فروش ۱۳۲ اثر در "صد اثر صد هنرمند"
بیست و هشتمین صد اثر صد هنرمند گالری گلستان در حالی پنجمین هفته برپایی خود را پشت سر می‌گذارد که ۱۳۲ اثر به فروش رسانده و خریدارانی از پنج کشور غربی نیز داشته است.
1399/6/15
جشن 150 سالگی موزهMetropolitan زیر سایه کرونا
به مناسبت صد و پنجاهمین سالگرد تاسیس موزه Metropolitan نمایشگاهی با طرح این پرسش که این موزه چگونه به شکل امروزی خود درآمده؟ برگزار شده و به شرح حال موزه می پردازد.
1399/6/15
اطلاعیه صندوق اعتباری هنر درباره ثبت نام هنرکارت
صندوق اعتباری هنر (هنرمندان، نویسندگان و روزنامه نگاران) در اطلاعیه ای اعلام کرد از آنجایی که مقرر شده تمامی خدمات این صندوق از طریق هنرکارت به اعضا ارائه شود، لازم است اعضای آن نسبت به تکمیل فرم ثبت نام اقدام کنند.
1399/6/4
گالری ویستا میزبان نمایشگاه "نقاشی پلاستیک"
شاید بهتر است کمی عمیق تر بنگریم و بیندیشیم و عمل کنیم ...، این را راضیه اعرابی در حاشیه نمایشگاه نقاشی پلاستیک که از روز جمعه 31 مردادماه در گالری ویستا برپا شده است؛ بیان کرد. در ادامه خواننده این گفتگو باشید.
1399/6/4
گفت‌وگو با علی فرامرزی هنرمند نقاش و منتقدحوزه تجسمی
علی فرامرزی یکی ازهنرمندان باسابقه درعرصه هنرهای تجسمی به شمارمی رود. این هنرمند نقاش نزدیک به شش دهه است که درعرصه هنر فعالیت مستمر دارد و از رهگذر این فعالیت، نمایشگاه های متعددی برگزار کرده و آثارش در برخی حراج ها و بی ینال ها به معرض نمایش گذاشته شده اند.
<< آخرین صفحه < صفحه بعدی صفحه قبلی > اولین صفحه >>

صفحه شماره: 1

تعداد كل : 4382
logo-samandehi