گزارش‌های تصویری

1402/6/14
خودنگارگری: از رنسانس تا مدرنیته
در طول تاریخ هنر، خودنگارگری همواره یکی از موضوعات محبوب هنرمندان بوده است. در برخی از موارد،‌ خودنگاره‌ها تنها تصاویر به جای مانده از چیره‌دست‌ترین نقاشان جهان است.
1402/5/10
دام حقیقت در پارک مجسمه سازی yorkshire
کار wurm به بررسی معنا و ماهیت واقعی یک مجسمه می‌پردازد و مرزهای آن را گسترش می‌دهد و در عین حال ارزش و اهمیتی که ما برای اشیاء روزمره قائلیم را زیر سوال می‌برد.
1402/4/26
نگاهی به زندگی و آثار «مارک شاگال»
«مارک شاگال» یکی از مشهورترین هنرمندان قرن بیستم میلادی است. آثار او به‌رغم حفظ سبک منحصر بفرد «شاگال» عناصر جنبش‌های هنری مختلفی از جمله سورئالیسم،‌ فوویسم، کوبیسم و اکسپرسیونیسم را به نمایش می‌گذارند.
1402/4/19
نگاهی به مجموعه آثار JUSTIN BOWER
جاستین بائور هنرمند معاصر آمریکایی است که در آثارش از ترکیب فرم های آبستره‌ها در تکنیک های دیجیتال الهام می‌گیرد.
1402/4/18
معرفی نام‌آوران هنر آبرنگ
نقاشی آبرنگ یکی از در دسترس‌ترین انواع نقاشی است. تقریبا همه ما یک بار در مقطعی از زندگی این نوع نقاشی را تجربه کرده‌ایم. با این وجود بسیاری از مردم با تاریخچه غنی این سبک از نقاشی آشنا نیستند و برخی از مشهورترین هنرمندان هنر آبرنگ که نقش تاثیرگذاری در شکل‌گیری این هنر داشتند نیز ناشناخته باقی مانده‌اند.
1402/4/10
نگاهی به مجموعه آثار Gabriel Orozco
گابریل اوروزکو هنرمند معاصر مکزیکی است که در زمینه‌های مختلف هنری از جمله نقاشی، مجسمه‌سازی، عکاسی و چیدمان فعالیت می‌کند.
1402/4/10
برگزاری نمایشگاهی علیه نژادپرستی در کاخ «ادینبورگ»
حدود هفتاد و پنج سال پیش مهاجران سیاهپوست برای جبران کمبود نیروی کار به بریتانیا رفتند. حال به خواست پادشاه چارلز نمایشگاهی از پرتره‌های نقاشی شده‌ی ده چهره موفق سیاهپوست در کاخ تاریخی «ادینبورگ» برگزار شده است. این رویداد اتفاقی علیه نژادپرستی است.
1402/4/4
نگاهی به زندگی و آثار «دیه‌گو ولاسکز»
پس از رنسانس، شکوفایی هنر در اغلب نقاط اروپا ادامه پیدا کرد. اسپانیا در قرن هفدهم میلادی شاهد دوره‌ای از جان‌بخشی به خلاقیت بود که با عبارت «عصر طلایی اسپانیا»‌ شناخته می‌شود. از جمله تعداد زیادی از هنرمندان تاثیرگذار این دوره که بیشتر برای خلق پرتره‌های خیره‌کننده از افراد سلطنتی شهرت دارد به «دیه‌گو ولاسکز» می‌توان اشاره کرد.
1402/3/16
سفر به رنگ های پر جنب و جوش JAN KALÁB
جان کالاب متولد 1978 در پراگ، هنرمند معاصر مشهوری است که به دلیل کارهای اولیه خود به عنوان یک هنرمند گرافیتی با نام "Cakes" شناخته شده است.
1402/3/10
نگاهی به زندگی و آثار هنرمند نقاش «پل سینیاک»‌
«پل سینیاک»‌ از جمله هنرمندانی است که مشارکت قابل‌توجهی در شکل‌گیری تاریخ هنر داشت. او تابلوهای نقاشی خیره‌کننده‌ای را خلق می‌کرد که با استفاده از تعداد زیادی نقطه رنگی شکل گرفته بودند.
1402/3/7
نقاشی دایناسورهای عظیم روی زمین
یک هنرمند در جریان ساخت مستند تلویزیونی درباره دایناسورها، تصاویر این موجودات عظیم‌الجثه را بر روی منظره‌های طبیعی نقاشی می‌کند.
<< آخرین صفحه < صفحه بعدی صفحه قبلی > اولین صفحه >>

صفحه شماره: 1

تعداد كل : 1069
logo-samandehi