فراخوان پنجمین رقابت دوسالانه‌ی بین‌المللی بسته‌ها ۱۴۰۲

“دوسالانه بسته‌ها” تنها رویداد مستقل بین‌المللی دیزاین بسته‌بندی در ایران است. بسته‌ها فرصتی را فراهم می‌کند تا شما با شرکت کردن در یک جریان هیجان‌انگیز رقابتی، آثار خلاق و نوآورانه خودتان را توسط جمعی از معروفترین و بهترین داوران بین‌المللی محک بزنید و این شانس را داشته باشید تا به نمایشگاه دوسالانه راه بیابید و ابتکارات الهام‌بخشتان را به مخاطبان وسیع‌تری نشان دهید و مشتری‌های بیشتری به‌دست بیاورید.


به گزارش گالری آنلاین به نقل از روابط عمومی دوسالانه بسته ها، تمام آثار راه‌یافته‌ به نمایشگاه در “کتاب دوسالانه” چاپ می‌شوند و به این شکل شما با شرکت کردن در این دوسالانه فرصت‌ها و موقعیت‌های متعددی را برای خودتان ایجاد می‌کنید، ارتباطات تازه‌ای به‌دست می‌آورید، توانمندی‌های خودتان را مورد ارزیابی قرار می‌دهید و حتی ممکن است برنده شوید! پس همین امروز دست‌ به کار شوید و با هر تعداد اثری که می‌خواهید در این مسابقه ثبت‌نام و شرکت‌ کنید.

دسته‌بندی آثار پنجمین دوسالانه بسته‌ها


این شیوه‌ی دسته‌بندی آثار باعث می‌شود تا دیزاین‌های ارائه شده برای هر کدام از این دسته‌بندی‌ها در کنار هم دیده و مقایسه شوند. به این ترتیب علاوه بر ایجاد یک فضای رقابتی منصفانه‌تر، شرکت‌کنندگان شانس بیشتری هم برای برنده شدن یکی از جوایز دوسالانه را به‌دست می‌آورند.

نوشیدنی‌ها
مواد غذایی
زیبایی، آرایشی، بهداشت و سلامت فردی
خانه و آشپزخانه، بازی و سرگرمی
هویت برند، مارکتینگ و بسته‌بندی‌های
متصل به آن
انواع دارو، مکمل‌های دارویی و صنایع وابسته به آن
کانسپ‌ها
سایر بازارها و دیگر رویکردها

قوانین، شرایط و مقررات پنجمین دوسالانه بسته‌ها


ماده۱- شرایط و قوانین عمومی

۱-۱- دوسالانه‌ی بسته‌ها، یک مسابقه معتبر جهانی است که آثار آن در سطح بین‌المللی و مطابق با قوانین و شرایط این رویداد پذیرفته می‌شوند. تمام بسته‌بندی‌هایی که از تاریخ ۱ فروردین ۱۴۰۰ تا آبان ۱۴۰۲ در هر نقطه از جهان طراحی، تولید و به بازار عرضه شده باشد، واجد شرایط ثبت‌نام و شرکت در پنجمین دوسالانه بسته‌ها ۱۴۰۲ هستند.
۱-۲- تمام آثار ارائه شده در دسته‌های مختلف ( به غیر از بخش کانسپت‌ها و بخش محیط زیست) باید تا تاریخ اتمام فراخوان چاپ و تولید شده باشند. آثار منتشر نشده می‌توانند در بخش‌ کانسپت ارائه شوند.
۱-۳- آثاری که در هر کدام از دوسالانه‌های قبلی شرکت کرده‌اند نباید دوباره برای شرکت در این دوسالانه ارسال شوند.
۱-۴-شرکت در این فراخوان منوط به پرداخت هزینه‌ی ورودی در هر بخش و تایید فیش پرداختی توسط سیستم اتوماتیک وب‌سایت دوسالانه می‌باشد.
تبصره۱: ثبت‌نام و یا پرداخت هزینه‌ی ورودی شرکت در فراخوان به معنی تایید اثر برای حضور در نمایشگاه، نمایش در کتاب و دیگر مراحل فراخوان نمی‌باشد و هزینه‌ی پرداخت شده به هیچ‌وجه قابل بازگشت نیست.
۱-۵- تمامی شرکت‌کنندگان (حقیق/حقوقی) می‌توانند با وارد کردن اطلاعات کامل خود و ثبت کد/شناسه ملی در پنل کاربری، فاکتور رسمی مربوط به پرداخت هزینه‌ی ورودی را دریافت کنند.
۱-۶- هزینه های ورودی اعلام شده در هر بخش و بازه‌ی زمانی به‌صورت خام و بدون در نظر‌گرفتن مالیات بر ارزش افزوده می‌باشد که در هنگام پرداخت نهایی به آنها ۹٪ مالیات بر ارزش افزوده اضافه می‌شود.
۱-۷- هزینه‌ی کارمزد پذیرنده‌ی اینترنتی و بانک در هنگام پرداخت نقدی مبلغ ورودیه فراخوان بر عهده‌ی دوسالانه بسته‌ها می‌باشد.
۱-۸- محدودیتی برای شرکت‌کنندگان در تعداد آثار ارسالی وجود ندارد و هر شرکت‌کننده می‌تواند با هر تعداد اثر در دوسالانه بسته‌ها شرکت کند.
۱-۹- آثار سری یا مجموعه، یک اثر به حساب می‌آیند اما داوران و دوسالانه بسته‌ها آزادند کل مجموعه را رد و یا یک یا چند اثر از این مجموعه را برای نمایش در نمایشگاه انتخاب کنند.
۱-۱۰- طراحی هندسه و ساختار بسته‌بندی به تنهایی، همچنین آثاری که به صورت گسترده یا ماکت خام ارائه شوند پذیرفته نمی‌شوند.
۱-۱۱- پنل ثبت‌نام و شرکت در دوسالانه در تاریخ اتمام فراخوان بسته می‌شود و شرکت‌کنندگان پس از آن به هیچ وجه نمی‌توانند اثری را برای شرکت در دوسالانه ارسال کنند.
۱-۱۲- تمامی شرکت‌کنندگان می‌بایست پس از اتمام داوری آثار، در صورت کسب امتیاز لازم برای حضور در نمایشگاه، اصل اثر چاپ‌شده‌ی خود را ظرف مدت یک‌هفته به هزینه‌ی خود به آدرس دبیرخانه دوسالانه بسته‌ها ارسال کنند. بدیهی است در صورتی که آثار شرکت‌کنندگان ظرف مدت این یک هفته توسط دبیرخانه دریافت نشد، آثار آن شرکت‌کننده از نمایشگاه و کتاب حذف می‌گردد.
تبصره۲: شرکت‌کنندگان بخش‌های کانسپت‌ها و محیط زیست باید نمونه‌ی دیجیتال اثر خود را تهیه کرده و برای دبیرخانه دوسالانه ارسال کنند. در صورتی که امکان ساخت نمونه‌ی دیجیتال از اثر وجود نداشت نیز باید پرینت اثرشان را ارسال کنند.
۱-۱۳- مسئولیت تحویل سالم آثار به دبیرخانه دوسالانه بر عهده‌ی شرکت‌کننده می‌باشد و بعد از آن حفاظت از آثار شرکت‌کنندگان بر عهده‌ی دوسالانه بسته‌ها می‌باشد.
۱-۱۴- دوسالانه بسته‌ها آثار دریافتی را به هیچ‌وجه به شرکت‌کنندگان عودت نداده و برای برگزاری نمایشگاه‌ها و رویدادهای احتمالی آنها را در انبار خود بایگانی و نگهداری می‌کند.
۱-۱۵- آثار ارسالی باید تابع قوانین جمهوری اسلامی‌ایران و قوانین شرعی و عرفی حاکم در جامعه باشند. آثار خارج از این قوانین توسط برگزار‌کننده رد صلاحیت می‌شوند.
۱-۱۶- بسته‌بندی محصولاتی که در کشور ایران و جوامع بین‌المللی منع قانونی داشته و خرید و فروش آنها جرم محسوب می‌شود، حق شرکت در دوسالانه بسته‌ها را ندارند.
تبصره۳: بسته‌بندی انواع مواد مخدر، ماری‌جوانا، انواع مشروبات الکلی، انواع اسلحه و سلاح‌های کشتار جمعی، ابزار شکنجه و آزار جنسی و … در این فراخوان پذیرفته نمی‌شوند.


ماده۲- شرایط و قوانین حقوقی

۲-۱- شرکت‌کنندگان با ثبت‌نام و شرکت در این فراخوان، حقوق مربوط به انتشار آثار ارسالی را به هر شکل: واقعی، چاپی، تلوزیونی، دیجیتالی، انتشار در شبکه‌های اجتماعی، وب‌سایت و کتاب طراحی بسته‌بندی به دوسالانه بسته‌ها واگذار می‌کنند.

۲-۲- زدن تیک تایید شرایط، مقررات و قوانین به این معنی است که شرکت‌کننده تمام شرایط، مقررات و قوانین دوسالانه بسته‌ها را به دقت مطالعه کرده و پس از پذیرش آنها اثر خود را برای شرکت در دوسالانه بسته‌ها ارسال کرده است.

۲-۳- مسئولیت تمام اطلاعات ارسالی برای شرکت‌ در دوسالانه بسته‌ها بر عهده‌ی شخص(حقیقی/حقوقی) ثبت‌نام‌کننده می‌باشد و دوسالانه بسته‌ها در تایید و یا رد صحت اطلاعات مسئولیتی بر عهده ندارد.

۲-۴- دوسالانه‌ بسته‌ها شخص(حقیقی/حقوقی) ثبت‌نام کننده را به عنوان صاحب اثر می‌شناسد و در صورتی که خلاف آن ثابت شود تمامی عواقب حقوقی و قانونی ناشی از شکایت شاکی/شاکیان احتمالی متوجه شخص(حقیقی/حقوقی) ثبت‌نام کننده می‌باشد و دوسالانه بسته‌ها در این مورد مسئولیتی را عهده‌دار نخواهد بود.

۲-۵- دوسالانه بسته‌ها این حق را دارد تا در هر مرحله از شرکت‌کنندگان مدارکی را مبنی بر صحت اطلاعات مندرج در فرم ارسالی درخواست کند. در این صورت شرکت‌کننده ۱۵ روز کاری وقت خواهد داشت تا مدارک درخواست شده را آماده و برای دبیرخانه دوسالانه بسته ها ارسال کند.

۲-۶- مسئولیت کسب مجوز، موافقت‌نامه و رضایت‌نامه‌ی شرکت در فراخوان پنجمین دوسالانه بسته‌ها از سفارش دهنده یا مالک مادی/معنوی اثر بر عهده شخص(حقیقی/حقوقی) ثبت‌نام کننده و ارسال کننده اثر می‌باشد. بدیهی است در صورت مطرح شدن هرگونه ادعا و شکایتی در مورد حق مالکیت فکری، معنوی و یا مادی اثر، دوسالانه بسته‌ها هیچ مسئولیتی را نمی‌پذیرد موضوع را جهت تصمیم‌گیری و رسیدگی به مراجع قانونی ارجاع می‌دهد.

۲-۷- شرکت‌کنندگان موافقت می‌کنند تا مسئولیت هرگونه ادعایی را در رابطه با اثر ارسالی خود در صورت بروز اختلاف یا دعوا با مدعیان احتمالی بر عهده بگیرند.

۲-۸- آثار کپی‌شده و دارای مشکل حق امتیاز (کپی‌رایت) و یا آثاری که از نظر اخلاقی مشکوک و یا توهین‌آمیز به گروه و یا شخص خاصی (به‌طور عمد و یا غیر عمد) تشخیص داده شوند، قبل از صدور حکم و با صلاحدیدی دوسالانه بسته‌ها رد صلاحیت می‌شوند. این در مورد تمام آثار ارسالی صادق می‌باشد.

۲-۹- شرکت‌کنندگان موظف هستند تا نام همکاران و تمام اشخاصی را که به هر نحو در طراحی، ایده‌پردازی و شکل‌گیری اثر ارسالی دخیل بوده‌اند را در توضیحات اثر با ذکر نوع همکاری مشخص نمایند. در صورتی که نام شخص یا اشخاصی (حقیق/حقوقی) توسط شرکت‌کننده در فرم ارسالی سهوا و یا عمدا عنوان نشده باشد، تمام مسئولیت‌های ناشی از آن بر عهده‌ی شرکت‌کننده می‌باشد.

۲-۱۰- تمام تصمیمات و رای‌های هیات داوران نهایی و غیر قابل اعتراض می‌باشد. در صورتی که شخصی به نتایج داوری اعتراضی داشته باشد، باید این موضوع را توسط مراجع ذی‌صلاح قانونی ثبت و پیگیری نماید.

۲-۱۱- نتایج داوری به صورت آنلاین در پنل داوری دوسالانه بسته‌ها ثبت می‌شود و در صورت شکایت و ارائه‌ی نامه‌ی رسمی مراجع قانونی توسط شاکی، قابل ارائه و بررسی مجدد است.

۲-۱۲- تمام حقوق مادی و معنوی حاصل از برگزاری نمایشگاه و کتاب طراحی بسته‌بندی متعلق به دوسالانه بسته‌ها می‌باشد.

۲-۱۳- در صورت بروز حوادث قهری و ناگهانی چون سیل، زلزله، اعتصاب، جنگ، قرنطینه و یا شرایط محیطی ویژه مانند: بروز اختلالات اساسی و طولانی مدت در شبکه‌های مخابراتی و ارتباطی کشور و یا هرگونه واقعه‌ی دیگری که خارج از حیطه‌ی اختیار و اراده‌ی دوسالانه بسته‌ها باشد و تمام یا قسمتی از تعهدات برگزار کننده را غیر قابل اجرا نماید، اجرای تعهدات دوسالانه بسته‌ها تا رفع عوامل بازدارنده به حالت تعلیق در خواهد آمد.

۲-۱۴- تصمیم‌گیری درخصوص موارد پیش‌بینی نشده بر عهده‌ی دوسالانه بسته‌ها می‌باشد.

رتبه‌بندی و سطوح جوایز:


جایزه پلاتینیوم

این بالاترین سطح از جوایز دوسالانه بسته‌هاست و تنها به اثری تعلق می‌گیرد که بتواند بالاترین امتیاز را در مجموع آثار دوسالانه کسب کند. برنده‌ی جایزه پلاتینیوم دوسالانه بسته‌ها موارد زیر را دریافت خواهد کرد:

 • تندیس پلاتینیوم بسته‌ها
 • گواهینامه رسمی پلاتینیوم
 • چاپ اثر برنده‌ی جایزه پلاتینیوم بر روی جلد کتاب طراحی بسته‌بندی دوسالانه پنجم
 • دریافت رایگان یک جلد کتاب طراحی بسته‌بندی دوسالانه‌ی پنجم
 • بلیت رایگان ورود به مهمانی شب اختتامیه
 • معرفی طرح برگزیده در وب‌سایت دوسالانه و وب‌سایت بسته‌ها
 • معرفی طرح برنده در شبکه‌های اجتماعی بسته‌ها
 • قرار گرفتن در معرض خبرگزاری‌ها و رسانه‌های خبری

جایزه طلا

تمام برنده‌های جایزه طلای دوسالانه بسته‌ها موارد زیر را دریافت خواهند کرد:

 • تندیس طلایی بسته‌ها
 • گواهینامه رسمی جایزه طلای بسته‌ها
 • دریافت رایگان یک جلد کتاب طراحی بسته‌بندی دوسالانه‌ی پنجم
 • بلیت رایگان ورود به مهمانی شب اختتامیه
 • معرفی طرح برنده در شبکه‌های اجتماعی بسته‌ها
 • قرار گرفتن در معرض خبرگزاری‌ها و رسانه‌های خبری


جایزه نقره

تمام برنده‌های جایزه نقره‌ای دوسالانه بسته‌ها موارد زیر را دریافت خواهند کرد:

 • تندیس نقره‌ای بسته‌ها
 • گواهینامه رسمی جایزه نقره بسته‌ها
 • دریافت رایگان یک جلد کتاب طراحی بسته‌بندی دوسالانه‌ی پنجم
 • بلیت رایگان ورود به مهمانی شب اختتامیه
 • معرفی طرح برنده در شبکه‌های اجتماعی بسته‌ها
 • قرار گرفتن در معرض خبرگزاری‌ها و رسانه‌های خبری


جایزه برنز

تمام برنده‌های جایزه برنزی دوسالانه بسته‌ها موارد زیر را دریافت خواهند کرد:

 • تندیس برنزی بسته‌ها
 • گواهینامه رسمی جایزه برنز بسته‌ها
 • دریافت رایگان یک جلد کتاب طراحی بسته‌بندی دوسالانه‌ی پنجم
 • بلیت رایگان ورود به مهمانی شب اختتامیه
 • معرفی طرح برنده در شبکه‌های اجتماعی بسته‌ها
 • قرار گرفتن در معرض خبرگزاری‌ها و رسانه‌های خبری


جوایز دوسالانه بسته‌ها تاثیر عمیقی بر نگرش مشتریان نسبت به جایگاه شغلی و حرفه‌ای برندگان این رویداد دارد. کسانی که فکر ورود به جامعه ی بین‌المللی و بازارهای جدید را دارند از این موقعیت به عنوان فرصتی برای رشد کسب و کار خود استفاده می‌کنند و با شرکت کردن در این رقابت دوسالانه، آثار خلاقانه‌ و توانایی‌های منحصر به‌فرد خود را به مخاطبان وسیع این رویداد نشان می‌دهند و بازخوردهای صادقانه‌ای را نسبت به کار خود دریافت می‌کنند.


تاریخ‌های مهم و مراحل بعدی


آغاز ثبت‌نام و اعلام فراخوان | ۲۲ شهریور ۱۴۰۲
ثبت‌نام در بازه‌ی زمانی اول (Super Early Bird) | ۲۲ شهریور تا ۱ مهر ۱۴۰۲
ثبت‌نام در بازه زمانی دوم (Early Bird) | ۲ مهر تا ۱۵ مهر ۱۴۰۲
ثبت‌نام در بازه زمانی سوم (Regular Entry) | ۱۶ مهر تا 10 آذر ۱۴۰۲
آخرین شانس شرکت در فراخوان (Last Chance) | 11 آذر تا 20 آذر ۱۴۰۲
پایان فرصت شرکت در فراخوان | 20 آذر ۱۴۰۲
اعلام نتایج اولیه به شرکت‌کنندگان (به‌طور خصوصی) | 2 دی ۱۴۰۲
اعلام لیست کوتاه نامزدها (Shorl List) | اوایل اسفندماه ۱۴۰۲جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام به سایت مسابقه مراجعه نمایید.

logo-samandehi