نقد و مقالات

1401/9/9
5 دلیل برای اینکه معماران باید سفر کنند
به عنوان یک معمار، بارها برای همه ما پیش آمده که از تمامی زمان های کاری زیاد در شرکت های معماری و صرف زمان برای اضافه کاری در تعطیلات احساس گناه کرده ایم که چرا از سفر و تعطیلات گذشته ایم و زمان های تفریح و مسافرت خود را فدای کار کرده ایم؛ حداقل یکبار هر معمار این احساس را تجربه کرده که پشت میز کار خود در یک روز شلوغ آرزو کرده باشد در جای دیگری باشد و یا بتواند این آخر هفته خود را به سفر اختصاص دهد!
1401/8/28
مرثیه مدرن «ویلیام ترنر»؛ واقعه‌ای طوفانی در قلب لندن
«تیلت ریورپول» یکی از زیر مجموعه‌های موزه تیلت مدرن لندن به تازگی چند اثر از ویلیام ترنر نقاش دره کلاسیک را در معرض دید عموم قرار داده است. جاناتان جونز خبرنگار «گاردین» به همین مناسبت گزارشی درباره ویلیام ترنر و آثارش منتشر کرده است
1401/8/15
نگاهی به مجموعه‌دارانی که آثار عجیب را جمع‌آوری می‌کنند
مجموعه‌داری بخشی مهم در عرصه هنرهای تجسمی است. اما همیشه قرار نیست مجموعه‌داران به جمع‌آوری آثار گران و فاخر بپردازند. برخی از آنها با نگاهی متفاوت آثاری را جمع‌آوری می‌کنند که به لحاظ مالی هیچ سودی ندارد. پیکسل‌های مگنتی یکی از موارد عجیب است.
1401/8/8
اهمیت نور در معماری
نور در معماری از اجزایی است که کنار عناصر و مفاهیم دیگر از قبیل ساختار، نظم فضایی، مصالح و رنگ مطرح می‌شود و در طراحی به عنوان یک عنصر مجزا باید نقش خود را ایفا کند.
1401/8/4
نگاهی به بهترین آثار تاریخ هنر و ناگفته‌هایی از آنها
بدون شک انتخاب چند اثر معدود به عنوان بهترین آثار تاریخ هنر کار بسیار دشواری است؛ اما می‌توان با درنظر گرفتن فاکتورهایی مشخص و در نظر گرفتن ویژگی‌ها و چهارچوب‌های مهم چند اثر ویژه را معرفی کرد. رسانه «CNN» ضمن انجام این کار به بیان ناگفته‌هایی پرداخته که قبلا از آنها بی‌خبر بوده‌ایم.
1401/6/21
طراحی مد و لباس در کاخ باکینگهام
هیچ‌وقت هیچ سورپرایزی در انتخاب‌ لباس های ملکه الیزابت دوم وجود نداشت، هرگز به ترندها توجه نکرد و در عوض روی کمد لباس‌های کلاسیک تمرکز کرد.
1401/6/19
تاثیر سبز طبیعت بر طراحی داخلی
اکنون که اکثر مردم در مناطق شهری زندگی می کنند، نیاز به نزدیک شدن به طبیعت به یک اولویت تبدیل شده است. در این مقاله نگاهی خواهیم داشت به چگونگی استفاده رنگ سبز در دکوراسیون داخلی.
1401/3/23
موزه آینده دقیقاً چیست؟
آینده متعلق به کسانی است که می‌توانند آن را تصور کنند، طراحی کنند و اجرا کنند. این چیزی نیست که منتظرش باشید، بلکه باید آن را خلق کنید. این نقل قول از شیخ محمد رشید بن مکتوم بهترین توصیف از رسالت و چشم‌انداز موزه آینده است.
1400/10/30
ده هنرمند با بیشترین بازدید در نمایشگاه موزه ها در سال ۲۰۲۲
سال پیش رو وعده می دهد که پر از نمایشگاه های موزه های پیشگامانه باشد، از اولین نمایش گذشته نقاش بین رشته ای تحسین شده Nick Cave تا نمایشگاه بزرگی که بیش از شش دهه کار هنرمند و فعال چند رسانه ای Faith Ringgold را به نمایش می گذارد.
1400/10/21
بهترین آثار هنری عمومی 2021
در سال گذشته، موج جدیدی از پروژه‌های هنری عمومی در سراسر جهان ظاهر شد و جوامع محلی و محله‌ها را با هنرهای نوآورانه درگیر کرد. این آثار عمومی، از نمایش های نور مسحورکننده گرفته تا مجسمه های برنزی عظیم، منعکس کننده و در حال مقابله با تغییر و عدم اطمینان در دنیای اطراف ما هستند.
1400/11/4
رنگ چگونه بر معماری تاثیر می گذارد
همانطور که رنگ‌های یک نقاشی یا عکس انتزاعی می‌توانند حال و هوای خاصی ایجاد کنند، رنگ‌های یک ساختمان یا اتاق نیز می‌توانند عمیقاً بر احساس افرادی که از آن استفاده می‌کنند تأثیر بگذارد.
1400/10/8
هفت هنرمند رکوردشکن در حراجی های سال 2021
به دنبال اختلالات مربوط به بیماری همه گیر در سال 2020، سال 2021 ترکیبی از هنجارهای قدیمی بازار هنر و واقعیت های جدید دوران COVID-19 بود. رویدادها و حراج‌های حضوری بازگشتند، اما همچنان در کنار محیط‌های فروش دیجیتال جدید به همزیستی ادامه می‌دهند.ب
1400/9/28
بهترین کتاب های هنری 2021
منتقدان هنری روزنامه تایمز کتاب‌های مورد علاقه خود را از میان مجموعه کتاب‌های هنری امسال انتخاب کرده اند.
<< آخرین صفحه < صفحه بعدی صفحه قبلی > اولین صفحه >>

صفحه شماره: 1

تعداد كل : 203
logo-samandehi