نمایش آنلاین آثار رافائل از مرحله طراحی تا نقاشی

نور مادون قرمز به پژوهشگران کمک کرد تا خطوط طراحی آثار رافائل را نیز قابل مشاهده کنند و موزه V&A تمام مراحل خلق آثار این هنرمند را به صورت آنلاین به نمایش داد.

به گزارش گالری آنلاین، موزه V&A پیش از بازگشایی نمایشگاه Raphael court، وب سایتی جدید با محتوای دیجیتالی در را بطه با آثار رافائل راه اندازی کرده است. این پروژه آنلاین که با ویژگی های تعاملی خود و گزارش های دقیق وکامل امکان دسترسی به آثار رافائل را فراهم می کند، تاریخ 500 ساله این آثار هنری را با عکس برداری از آن ها با وضوح فوق العاده بالا، تصویربرداری مادون قرمز و اسکن های سه بعدی به نمایش می گذارد.

پاپ لئو دهم در سال 1513، رافائل را برای اجرای ده طرح در اندازه کامل برای مجموعه پرده های نگارین کلیسای سیستین در کاخ واتیکان که صحنه هایی از زندگی مقدس پیتر و سنت پائول را به تصویر می کشید، منصوب کرد. پس از اتمام طراحی، آثار، که هریک به عرض 5 متر و ارتفاع 3.5 متر بودند به کارگاه نساجی pieter van aelst در بروکسل فرستاده شد تا طرح های ماندگار را به پرده های نگارین بدل کند. تا به امروز هفت اثر از این مجموعه به جا مانده که در اوایل قرن هفدهم توسط شاهزاده ولز، و سپس چارلز اول به بریتانیا آورده شدند. این آثار در مجموعه سلطنتی باقی مانده و در سال 1865 توسط ملکه ویکتوریا به مناسبت یادبود شاهزاده آلبرت، در موزه south kensington و اکنون در موزه V&A به امانت سپرده و از آن پس در این موزه در معرض نمایش عموم گذاشته شده اند.

روایت آثار رافائل، بررسی رسالت، خلق، بقا و همچنین نحوه تبدیل این آثار به پرده نگارین از جمله ویژگی های این وبسایت آنلاین است. بررسی آثار رافائل با بهره گیری از عکس برداری های HD این امکان را برای کاربران فراهم میکند تا با بزرگنمایی عکس های گرفته شده به شکل پانوراما و با وضوح بالا از پرده های نقاشی، تصویربرداری مادون قرمز که طراحی با ذغال زیر آثار را نشان می دهد و اسکن های سه بعدی از سطح کاغذ آن ها، با جزئیات بیشتر و دقیق تری به بررسی خلق و طراحی آثار بپردازند.

محتوای سایت جدید به عنوان بخشی از پروژه رافائل موزه هنر V&A ویکتوریا و آلبرت به مناسبت پانصدمین سالگرد درگذشت رافائل در سال 2020 تهیه شده است.

لینک وب سایت موزه

logo-samandehi