نمایشگاهی برای شانزدهمین سالگرد مرتضی ممیز برپا می شود

نمایشگاهی به مناسبت شانزدهمین سالگرد مرتضی ممیز، هنرمند گرافیست کشورمان روز جمعه (۲۶ آذر ماه) طبق روال سال‌های گذشته در خانه هنرمندان ایران افتتاح می‌شود.

به گزارش گالری آنلاین به نقل از ایسنا، به مناسبت شانزدهمین سالگرد درگذشت مرتضی ممیز، هنرمند گرافیست، نمایشگاه گزیده آثاری از بهزاد حاتم از سال ۱۳۵۰ تا به امروز در گالری ممیز و همچنین پوسترها و پروژه‌های محیطی آتلیه طراحی آر ۲ که متعلق به یک گروه طراحی از کشور پرتغال است، در گالری‌های پاییز، زمستان و میرمیران روز جمعه (۲۶ آذر ماه) افتتاح خواهد شد.

این نمایشگاه که تا ۷ دی ادامه دارد، ساعت ۱۷ جمعه در خانه هنرمندان ایران، تالار استاد شهناز افتتاح خواهد شد.

مرتضی ممیز متولد ۴ شهریور ۱۳۱۵ بود و در تهران چشم به جهان گشود؛ او طراح گرافیک، تصویرگر و استاد دانشگاه بود.

ممیز در سال ۱۳۴۴ از دانشگاه تهران، دانشکده هنرهای زیبا فارغ‌التحصیل شد و سه سال بعد گواهینامهٔ طراحی غرفه و ویترین و معماری خود را از مدرسه عالی هنرهای تزیینی پاریس دریافت کرد. او در سال‌های پایانی عمر خویش با بیماری سرطان دست و پنجه نرم می‌کرد و از ۲۳ آبان‌ماه ۱۳۸۴ برای تازه‌ترین دور شیمی‌درمانی، در بیمارستان آبان تهران بستری شده بود که چند روز بعد حالش رو به وخامت نهاد و در سن ۶۹ سالگی روز شنبه پنجم آذر ماه ۱۳۸۴ درگذشت. پیکر مرتضی ممیز، هفتم آذرماه، تشییع و در باغبان‌کلا، واقع در کردان کرج، به‌خاک سپرده شد.

logo-samandehi