حسن ارژنگ‌نژاد هنرمند پیشکسوت مجسمه‌سازی در بیمارستان بستری شد

سیدعباس عظیمی، مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت خبر از بستری شدن حسن ارژنگ‌نژاد ـ هنرمند پیشکسوت مجسمه‌سازی ـ به علت مشکل ریه در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان ابن‌سینا تهران داد.

به گزارش گالری آنلاین به نقل از ایسنا، عظیمی با اشاره به روند درمان ارژنگ‌نژاد گفت: «در حال حاضر سطح هوشیاری استاد خوب و روند درمان ایشان طبق روال در حال انجام است. موسسه هنرمندان پیشکسوت از طریق بیمارستان و خانواده این هنرمند پیگیر روند درمان او است.»

حسن ارژنگ‌نژاد چهارم دی‌ماه سال ۱۳۰۰ در شهر مشهد زاده شد. او از ۱۲ سالگی در کارگاه غلامرضا رحیم‌زاده ارژنگ که پسر خاله‌اش بود، مشغول به کار شد و اولین کار او نمای بانک ملی بود. او به همراه اسماعیل ارژنگ در پروژه‌های مختلف زیباسازی شهر تهران نظیر تندیس نبرد گرشاسب با اژدها واقع در میدان باغشاه و نقش برجسته بهرام‌ گور و خسرو پرویز در کاخ سفید واقع در کاخ سعدآباد با غلامرضا رحیم‌زاده ارژنگ همکاری داشتند.

از دیگر آثار او می‌توان به تندیس ۱۲ تن از بزرگان ایرانی (مانند اشک اول، نادر شاه افشار، یعقوب لیث صفاری و ...) در پارک ملت مشهد، نیم‌تنه یپرم‌خان در موزه کلیسای ارامنه در جلفای اصفهان، نیم‌تنه جبار باغچه‌بان در مدرسه ناشنوایان تهران، نیم‌تنه لیمجی مانوکچی زرتشتی (بانی معافیت زرتشتیان از پرداخت جزیه در زمان شاه عباس دوم) در مدرسه انوشیروان تهران، نقش‌ برجسته بهرام‌ گور و خسروپرویز در ورودی کاخ ابیض و مجسمه حیوانات در محوطه دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران اشاره کرد.

سیدحسن ارژنگ‌نژاد مدرک درجه یک هنری دارد و از ابتدای فعالیت مؤسسه هنرمندان پیشکسوت به عضویت آن درآمده است.

logo-samandehi