ادعای یک هنرمند به فروش اثرش به نام بنکسی

یک هنرمند گرافیتی‌کار اهل لیورپول مدعی شده است که خالق واقعی اثر هنری منسوب به «بنکسی» است که اخیرا به قیمت قابل توجهی فروخته شده است.

به گزارش گالری آنلاین، ایسنا به نقل از گاردین نوشت، پس از اینکه یکی از آثار هنری منسوب به «بنکسی»، هنرمند مشهور و ناشناس گرافیتی‌کار به قیمت ۲۵۰,۰۰۰ دلار فروخته شد، یک هنرمند اهل لیورپول به نام «سایلنت بیل» مدعی شد که خالق واقعی این اثر هنری تصویرگر موش است.

این هنرمند که سابقه خلق آثار هنری با الهام از «بنکسی» را دارد مدعی شده است که این نقاشی را در سال ۲۰۱۳ خلق کرده است.

با این حال این اثر هنری بعد از اینکه در سال گذشته توسط افراد ناشناس از دیواری در خیابان چپل لیورپول برداشته شد، به برنامه تلویزیونی «بزرگترین حراج‌ها» در «کانال ۴» راه پیدا کرد.

در حراج تلویزیونی، تردیدهایی در مورد اصالت این اثر هنری از سوی کارشناسان برنامه مطرح شده بود، اما «رابین بارتون»، فروشنده و خریدار معروف بنکسی، در طول مزایده در رقابت با یک مجموعه‌دار ساکن دبی پیروز شد.

اثر هنری که «سایلنت بیل» مدعی خلق آن شده است، موشی را به تصویر می‌کشد که یکی از شخصیت‌های شناخته‌شده آثار هنری بنکسی است.

خریدار جدید این اثر هنری واکنشی به ادعاهای جدید نشان نداده است.

«بنکسی» هنرمند گرافیتی‌کار اهل بریستول است که با نقاشی‌های دیواری و هنر گرافیتی اعتراضی خود، شهرت جهانی دارد، با این حال هنوز هویت اصلی او فاش نشده است. نقاشی‌های این هنرمند بیشتر به مسائل سیاسی و موضوع‌هایی مانند گرمای جهانی، جنگ، شنود غیرقانونی و شرایط سخت کاری پرداخته است. تا کنون بارها نقاشی‌های این هنرمند از روی دیوار جدا و به قیمت صدها هزار پوند فروخته شده است.

logo-samandehi