تعطیلی کاخ مروارید و کاخ سلیمانیه

معاون میراث فرهنگی استان البرز از تعطیلی کاخ‌های سلیمانیه و مروارید به علت مرمت و بازسازی خبر داد.


در موتورهای جست‌وجو، ساعت بازدید از کاخ مروارید کرج از هفت صبح تا چهار بعدازظهر اعلام شده و بسیاری به این انگیزه به این کاخ مراجعه کرده، ‌اما پشت درهای بسته آن مانده‌اند درحالی‌که هیچ نگهبان و یا تابلو اطلاعات وجود ندارد تا مردم را راهنمایی کند. شهرام محمودی ـ معاون میراث فرهنگی استان البرز ـ اما علت این تعطیلی را مرمت و بازسازی زیرزمین و سینمای این کاخ عنوان کرد.

معاون میراث فرهنگی استان البرز درباره وضعیت مرمت کاخ مروارید گفت: برای مرمت این بخش از کاخ مروارید حدود یک میلیارد و ٣٠٠ میلیون تومان بودجه تخصیص داده شده و قرار است به‌زودی کارهای مرمتی آن انجام و پس از آن کاخ بازگشایی شود.

رحیم خاکی، مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی‌ استان البرز نیز چندی پیش از بازگشایی بخش‌هایی از کاخ مروارید در آینده‌ای نزدیک خبر داده و گفته بود: با توجه به اینکه بخش‌هایی از ساختمان کاخ مروارید مورد مرمت و بازسازی قرار گرفته است، به دلیل تجهیز کارگاه، ایمن‌سازی و مدیریت بهینه مرمت بخش‌هایی از ساختمان اصلی، مجموعه تا اطلاع ثانوی تعطیل شده که پس از تکمیل مراحل تجهیز، محوطه کاخ به زودی بازگشایی می‌شود.


معاون میراث فرهنگی استان البرز در ادامه از تعطیلی کاخ سلیمانیه به علت مرمت و بازسازی خبر داد و افزود: مرمت این کاخ تا پایان مهرماه ادامه خواهد داشت. برای مرمت و بازسازی این مکان تاریخی یک میلیارد و ۵٠٠ میلیون تومان اعتبار داریم و قرار است در این مدت تمام ایرادهایی که اداره کل موزه‌ها برای تبدیل این کاخ به موزه گرفته بود، رفع شود و از آبان‌ماه، کاخ موزه سلیمانیه آماده بهره‌برداری و بازگشایی شود.

logo-samandehi