شاهکار هنری «جان کانستبل» پس از ۴۰ سال کشف شد

یک نقاشی رنگ روغن اثر «جان کانستبل» پس از گذشت چند دهه در یک مجموعه هنری خصوصی پیدا شد.


به گزارش گالری آنلاین، ایسنا به نقل از بی بی سی نوشت، یکی از نقاشی‌های رنگ روغن متعلق به «جان کانستبل‌»‌ نقاش سبک رمانتیک انگلستانی پس از گذشت چهار دهه در یک مجموعه خصوصی واقع در «گرنزی» کشف شده است.

این نقاشی یک کلبه در «سافک»‌ را به تصویر می‌کشد که در تابلو نقاشی «گاری علوفه»‌، معروف‌ترین اثر هنری این نقاش منظره قرن نوزدهمی نیز به تصویر کشیده شده است.

محل نگهداری از این نقاشی آخرین‌بار در سال ۱۹۷۹ میلادی ثبت شده بود. این نقاشی رنگ روغن در ژوئن سال ۱۸۱۴ میلادی و در ابعاد ۲۹.۲ در ۲۴.۴ سانتی‌متر خلق شده است.

کلبه‌ای که در این نقاشی دیده می‌شود، نمادی از زندگی روستایی بود که برای «کانستبل» بسیار ارزشمند بود.

نقاشی «گاری علوفه» اثر «کانستبل» یکی از چندین شاهکار هنری بود که در جریان اعترضات اخیر فعالان محیط زیستی هدف حمله قرار گرفت.

«جان کانستبل» که پسر یک تاجر ذرت و زغال‌سنگ بود،‌ پیش از آنکه در سال ۱۷۹۹ مشغول تحصیل در آکادمی سلطنتی شود، برای پدرش کار می‌کرد. «کانستبل» در سال ۱۸۰۲ نخستین نمایشگاه خود را در آکادمی سلطنتی برگزار کرد.

این نقاش معتقد بود که نقاشی‌های او باید مستقیما و تا حد ممکن از طبیعت نشأت بگیرند.

«کانستبل» صدها نقاشی رنگ روغن از منظره‌هایی خلق کرد که حرکت آسمان و بازی نور را به تصویر می‌کشیدند.

در سال ۱۸۲۹ میلادی بود که «کانستبل» به عضویت «آکادمی سلطنتی‌» درآمد.

با اینکه امروزه آثار هنری «کانستبل» طرفداران زیادی دارد، این هنرمند در طول زندگی خود در بریتانیا چندان مورد توجه قرار نگرفت. البته او در «کانال مانش» به موفقیت‌هایی دست پیدا کرد و تاثیر قابل‌توجهی بر هنرمندان رمانتیک فرانسوی ایجاد کرد.

کارشناسان اصالت نقاشی که اخیرا کشف شده است را تایید کرده‌اند.

این نقاشی در بیست و یکم سپتامبر درحالی به مزایده گذاشته خواهد شد که ارزش تقریبی آن بین ۸۰,۰۰۰ الی ۱۲۰,۰۰۰ پوند برآورد شده است.

logo-samandehi