هنرمند سفال البرز به اولین همایش بین‌المللی سرامیک ریشتان در ازبکستان راه یافت

سرپرست معاونت صنایع‌دستی البرز از راهیابی یکی از هنرمندان صنایع‌دستی استان در رشته سفال سنتی لعابدار به دومین جشنواره بین المللی صنایع‌دستی کوقند و اولین همایش بین‌المللی سرامیک ریشتان در کشور ازبکستان از بین سه هنرمند منتخب کشور خبر داد.


به گزارش گالری آنلاین به نقل از میراث‌آریا، شهرزاد تیمورزاده اظهار کرد: با هماهنگی‌های صورت گرفته هنرمند البرزی که آثاری از او دارای مهر مرغوبیت ملی هم هستند در بین سه هنرمند کشور به این رویداد اعزام می‌شود.

به گفته سرپرست معاونت صنایع‌دستی البرز آرزو انوشه که در زمینه سفال سنتی لعابدار فعالیت می‌کند با توجه به داشتن آثاری که دارای نشان اصالت ملی هستند، در همایش بین‌المللی سرامیک ریشتان که از ۳۱ شهریور تا یکم مهر برگزار می‌شود، حضور می‌یابد.

تیمورزاده دومین جشنواره بین المللی صنایع‌دستی کوقند و اولین همایش بین المللی سرامیک ریشتان در کشور ازبکستان را رویدادی مهم در جهت گسترش صنایع دستی در سطح بین المللی و با حضور هنرمندان برگزیده از سراسر دنیا عنوان کرد که هنرمند البرز هم از کشور ایران برای شرکت در این جشنواره انتخاب شده‌ است.

او اولین همایش بین المللی سرامیک را در راستای ارائه، بازیابی و توسعه سنت‌های سفالگری عنوان کرد که با هدف توسعه تولید، صادرات سفال و همچنین حمایت از هنرمندان این حوزه عنوان کرد.

فرصتی مغتنم برای ارائه توانمندی‌های صنایع‌دستی کشور

آرزو انوشه هنرمند سفال سنتی لعابدار در البرز حضور در این جشنواره را فرصتی مغتنم برای ارائه توانمندی های ایران در این رشته عنوان کرد و گفت: استان البرز در کشور دارای بهترین هنرمندان و استادکاران است و تلاش می‌کنم با ارائه بهترین آثارم، گوشه ای از این هنر را به مخاطبان خارجی نشان دهم.

او افزود: شرکت در چنین رویدادهایی می‌تواند به شناخته شدن هر چه بیشتر صنایع‌دستی کشور و آشنایی هنرمندان با فعالان تجاری بین المللی و گسترش فعالیت‌ها موثر باشد.

logo-samandehi