نقاشی معروف کلود مونه با برآورد ۶۵ میلیون دلاری در حراج کریستیز

حراج کریستیز اعلام کرد که نقاشی کلود مونه را در فروش نوامبر امسال در نیویورک عرضه خواهد کرد. این نقاشی که با ضمانت به فروش می رسد، ارزشی معادل 65 میلیون دلار دارد.


به گزارش گالری آنلاین، تابلوی باغ‌های گیورنی مونه، با عرض دو متر و ارتفاع یک متر، هنگام مرگ مونه در سال 1926 در املاک مونه بود. به گفته خانه حراج، از سال 1972 در همان مجموعه خصوصی بوده است.

مکس کارتر، نایب رئیس هنر قرن بیستم و بیست و یکم کریستی، آمریکا، به فایننشال تایمز گفت: «تا جایی که می‌توانیم بگوییم، هرگز به صورت عمومی دیده نشده است، و این بدان معناست که در شرایط عالی قرار دارد».

رکورد حراج مونه آخرین بار در می 2019 ثبت شد، زمانی که ساتبیز منظره 1890 Meules (Haystacks) این هنرمند را به قیمت 110.7 میلیون دلار فروخت که بیش از دو برابر برآورد 55 میلیون دلاری اثر است. در آن زمان، این اثر بالاترین قیمتی بود که تا به حال برای یک اثر امپرسیونیسم به دست آمده بود و قبلاً در می 1986 در کریستی نیویورک به قیمت 2.53 میلیون دلار فروخته شده بود.

در سال 2018، Nymphéas en fleur (1914-1917)، به طور مشابه نقاشی باغ های هنرمند، به قیمت 84.7 میلیون دلار در کریستی نیویورک از مجموعه پگی و دیوید راکفلر فروخته شد. این قیمت تا زمان فروش تابلوی انبار کاه رکورد قبلی هنرمند بود.

logo-samandehi