نقاشی های علی خوب یار به گالری بهارین می رود

«روایت ذهن» عنوان نمایشگاه نقاشی های علی خوب یار است که از روز جمعه 26 آبان ماه در گالری بهارین برپا می شود.


علی خوب یار در مورد هدف از جمع آوری این مجموعه گفت: یکی از اهداف جمع‌آوری این مجموعه، بازخورد بیننده و تعامل با مخاطب بوده
روند شکل گیری این ایده از آن‌جایی شکل گرفت که طبیعت مرا شیفته‌ی خود کرد و شروع به بازنمایی جلوه‌های بصری طبیعت زاگرس با رویکردی انتزاعی کردم.

وی همچنین در مورد روند شکل گیری این آثار گفت: نمیتوانم برای انتخاب آثار و تکمیل مجموعه و اجرا، مدت زمان دقیقی را بیان کنم، چون این آثار ریشه در نقاشی‌های پیش‌تر دارند اما تقریبا این سه ماه آخر، تلاش بیشتری کردم.

حدود سی نقاشی در این نمایشگاه به نمایش در آمده‌اند که از ابعاد کوچک در حد چند سانتی‌متر تا ابعاد بزرگ حدود یک متر را در بر می‌گیرند. هنرمند با اشاره بر اینکه حس و حال متفاوتی در آثار کوچک و یا بزرگ داشته، توضیح داد به این دلیل ابعاد متنوع است.

وی همچنین در مورد عنوان نمایشگاه بیان کرد: دلیل انتخاب این عنوان و مفهوم آن برای این مجموعه به‌خاطر نفوذ خودآگاه و ناخودآگاه جلوه‌های بصری و حسی طبیعت زاگرس بوده که با بیان شخصی به تصویر کشیده‌ام.

همچنین آثار این مجموعه در سبک انتزاعی و با شیوه‌ی اکرلیک بر روی پارچه و بوم خلق شده‌اند.

این هنرمند در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه در سفر هنری خود تحت تاثیر چه تفکراتی بوده است، بیان کرد: شاید علاقه‌ام به نقاشی چین، تأثیراتی نامحسوس یا اندک در آثارم گذاشته باشد، همچنین شیوه‌های کاری یکی از نقاشان معاصر ایرانی و این تفکر ایرانی-اسلامی، که ما به غیر از احساس لذت شخصی خود از نقاشی، در مقابل لذت دادن به بیننده و نگاه آنان نیز مسئولیم، برای همین گاهی در ایجاد زیبایی اثر نیز کوشیده‌ام.

خوب یار در رابطه با آغاز فعالیت خود بیان کرد: این مسیر از شناخت و کنکاش درونی از آن‌جا آغاز شد که در تلاش برای شناخت و درک بیشتر هنر انتزاعی و بعدتر، نشان دادن طبیعت با این روش هنری برآمدم.

وی در پایان افزود: فکر می‌کنم که جستجو و کنکاش من در یافتن معانی مورد نظرم در این سفر به نتیجه پایانی نخواهد رسید و در این راه بی پایان ادامه خواهد داشت؛ همچنین به‌نظرم می‌رسد که هنرمندان علاوه بر کارهای عملی هنری می‌بایست به مطالعه در حکمت و معرفت بپردازند تا اثر هنری خلق شده بارقه‌هایی از علم در خود داشته باشد.
"هیچ کاری مانند پژوهش نیست"
(امام علی)


نمایش آثار این هنرمند تا 1 آذرماه ادامه خواهد داشت و علاقمندان جهت یازدید از آثار می توانند در روز افتتاحیه از ساعت 16:30 الی 20 و در روزهای عادی از ساعت 16:30 الی 19:30 به گالری بهارین واقع در خیابان کریم خان زند، خیابان حافظ، نرسیده به پل حافظ، نبش ورشو، جنب داروخانه متروپل، ساختمان ۵۰۹، طبقه اول، واحد۳ مراجعه نمایند.

گفتنی است، گالری روزهای پنج‌شنبه و تعطیلات رسمی تعطیل است.

logo-samandehi