نمایش ۲ ساعت دیده نشده در موزه زمان

دو ساعت انگشتری و بادبزنی به زودی از خزانه موزه زمان بیرون آورده و برای اولین بار به نمایش گذاشته می‌شود.


به گزارش گالری آنلاین به نقل از میراث آریا، محمدرضا عسگری رئیس موزه زمان در جمع خبرنگاران حوزه میراث‌فرهنگی که از این موزه دیدن کردند، گفت: مرمت ساختمان موزه در سال‌های گذشته و در چند مرحله انجام شده است. مرمت کلی گچبری و نقاشی ساختمان نیز انجام شد. سقف ساختمان موزه تغییری نداشته اما مرمت گچبری و نقاشی‌های ریخته و مقرنس‌ها انجام شده است.

وی گفت: ساعتی معروف به بادبزنی داریم که چون شبیه به بادبزن هست این اسم را برای آن انتخاب کرده اند. کوچک‌ترین ساعت موزه هم یک ساعت انگشتری است. هر دوی این ساعت‌ها در خزانه موزه نگهداری می شده و قرار است به مجموعه ساعت‌های موزه اضافه شود.

عسگری با بیان اینکه این ساعت‌ها متعلق به قرن نوزدهم هستند گفت: ساعت انگشتری و بادبزنی تا کنون نمایش داده نشده است ما امیدواریم بتوانیم برخی از ساعت‌ها را از مخزن بیرون آورده و به نمایش بگذاریم.


موزه زمان یکی از موزه‌های گروه موزه‌های دفینه است که در سال ۱۳۸۲ به شماره ۱۰۸۶۸ به عنوان اثر ملی به ثبت رسید.

مرکز فرهنگی موزه‌ای زمان با مجموعه‌ای ارزشمند از ابزارهای زمان سنجی، تاریخ گذشته بر لحظه لحظه زندگی بشریت را روایت می‌کند؛ مکانی که ذهن هر بازدیدکننده‌ای را به چالش می‌کشاند.

این موزه که در خیابان شهید فلاحی (زعفرانیه) نبش چهارراه پروین بغدادی قرار گرفته؛ همه روزه به جز شنبه‌ها از ساعت ۹ صبح تا ۱۷ عصر میزبان علاقه‌مندان است.

logo-samandehi