پایان مرحله اول عملیات نورپردازی بناهای تاریخی نائین

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان نائین از پایان مرحله اول عملیات نورپردازی بناها و محوطه‌های تاریخی این شهرستان خبر داد.


به‌گزارش گالری آنلاین به نقل از میراث‌آریا، محمود مدنیان با اعلام این مطلب گفت: نورپردازی بناهای به‌خصوص بناهایی که شب‌هنگام در معرض دید عموم و گردشگران قرار دارد از اقدامات شاخص به‌منظور شناسایی، حفاظت و جذب گردشگران به سمت بازدید از این بناهای است.

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان نائین ادامه داد: با نورپردازی بناهای تاریخی ضمن اینکه روشنایی این آثار در هنگام شب بر زیباسازی شهر کمک شایانی می‌کند از نظر تأمین امنیت و حفاظت بنا نیز بسیار مؤثر است، به همین منظور و با توجه به اهمیت موضوع، عملیات نورپردازی بناهای تاریخی شهرستان نائین در دستور کار این اداره قرار گرفت و برحسب اولویت‌بندی انجام‌شده با همکاری شهرداری نائین و مدیریت امور برق شهرستان، در مرحله اول بناهای تاریخی شاخص این شهرستان نورپردازی شد.

او افزود: با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده به‌زودی مراحل بعدی نورپردازی بناهای تاریخی این شهرستان به ترتیب اولویت انجام خواهد شد و امیدوارم در کوتاه‌ترین زمان ممکن تمامی بناها و محوطه‌های تاریخی این شهرستان نورپردازی شده باشند.

logo-samandehi