نمایش زندگی یونان باستان در یک موزه

مقام‌های یونان نمایشگاهی با بیش از هزار شیء تاریخی را در موزه آکروپولیس برپا کردند.


به گزارش گالری آنلاین به نقل از میراث آریا، یونان چهارشنبه (۲۶ ژوئن برابر با ۶ تیر) از نمایشگاه عمومی شامل بیش از یک هزار و صد اثر تاریخی همچون مجسمه، بازی تخته‌ای و اسباب‌بازی کودکان رونمایی کرد که در جریان کاوش‌های انجام‌شده در یکی از محوطه‌های آتن باستان کشف شده‌اند.

این اشیاء‌ که در موزه مدرن آکروپولیس به نمایش گذاشته شده‌اند، از دامنه تپه آکرپولیس که محل قرارگیری معبد پارتنون است، ‌ کشف شده‌اند.


از جمله این اشیاء تاریخی که در زندگی روزمره مردم آتن باستان مورد استفاده قرار می‌گرفت به ظرف‌های مخصوص نگهداری از مواد غذایی، قابلمه‌های مخصوص پخت و پز، ‌ ابزارهای بافندگی و سوزن می‌توان اشاره کرد که بقایای به جای مانده از زندگی مردم ۴۵۰۰ سال قبل محسوب می‌شوند.

سالانه بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر از موزه آکرپولیس که برای ایجاد ارتباط بصری با پارتنون و سایر معابد در تپه آکروپولیس، ساخته شده است، بازدید می‌کنند. این موزه ۱۴ هزار متر مربع وسعت دارد.

حدود نیمی از کتیبه ۱۶۰ متری معبد پارتنون در موزه بریتانیا نگهداری می‌شود و ۵۰ متر از این کتیبه حکاکی‌شده نیز در موزه آتن قرار دارد.

مقام‌های یونان بارها استرداد دائمی مجسمه‌های ۲۵۰۰ساله از موزه بریتانیا را خواستار شده‌اند که در سال ۱۸۰۶ میلادی توسط یک دیپلمات بریتانیایی از معبد پارتنون خارج شده‌اند.

logo-samandehi