اخبار

1398/11/2
اجرای برنامه اقدام فوری از شنبه
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از اجرای برنامه ضربتی و اقدام فوری گردشگری ایران از روز شنبه خبر داد و گفت: سران قوا، شورای امنیت ملی، وزرای امور خارجه و اقصاد در جریان وضع گردشگری کشور قرار گرفته‌اند. او همچنین قول‌هایی هم داد؛ ازجمله اینکه هواپیمایی لوفت‌هانزا به ایران برگردانده می‌شود و بلیت موزه‌ها افزایش نخواهد داشت.
1398/11/2
خودنگاره مشهور «‌ون‌گوگ» اصل از آب درآمد
محققان پس از شش سال تحقیق اعلام کردند خودنگاره نادری از «ونسان ون‌گوگ» که برای سال‌های متوالی در صحت اصالت آن تردید وجود داشت در حقیقت یک اثر اصیل از این هنرمند مشهور هلندی است.
1398/11/1
کشف ۵۰۰ شیء تاریخی از دلالان عتیقه
«گنجینه‌ای تاریخی و ارزشمند یعنی حدود ۵۰۰ شیء تاریخی از دلالان آثار تاریخی باقی مانده از هزاره اول پیش از میلاد تا دوران اسلامی در تهران کشف و ضبط شد.»
1398/11/1
مهلت ثبت‌نام «تصویر سال» تمدید شد
مهلت شرکت در هفدهمین نمایشگاه تصویر سال و جشنواره فیلم تصویر، تا چهارم بهمن‌ و بخش ویژه‌ی «چهل سال، تهران» تا نیمه‌ی بهمن‌ماه سال‌جاری تمدید شد.
1398/10/29
اولین نشست "اسطوره ها و نقاشی ایرانی" در خانه هنرمندان ایرانی
انجمن هنرمندان نقاش ایران با همکاری انجمن علمی هنر و ادبیات تطبیقی اولین نشست "اسطوره ها و نقاشی ایرانی" را دوشنبه 30 دی ماه به دبیری شیما خشخاشی برگزار می‌کند.
1398/10/30
اعتراضات فرانسه درهای موزه لوور را بست
ده‌ها معترض در اعتراض به اصلاحات قوانین بازنشستگی فرانسه با تجمع در مقابل درب موزه «لوور»‌ -یکی از پربازدیدترین مکان‌های پایتخت فرانسه- از ورود گردشگران و بازدیدکنندگان به این موزه خودداری کردند.
1398/10/29
تاریخ برگزاری جشنواره هنرهای تجسمی فجر تغییر کرد
شورای سیاستگذاری دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر، در جلسه ای فوق العاده مصوب کرد؛ برگزاری جشنواره به بعد از مراسم چهلم شهادت سردار قاسم سلیمانی و درگذشت هموطنان در مراسم تشییع در کرمان و جان باختگان حادثه غم انگیز هواپیمای مسافربری اوکراین موکول شود.
1398/10/29
رویداد عکاسی "عکسی برای امیر" به مناسبت سالروز قتل امیرکبیر با موضوع بیان دغدغه‌ها و مطالبات مردم ایران برگزار می شود
«عکسی برای امیر» رویدادی است که در آن فرد از نگاه خودش منطبق با درکی که از شرایط کنونی در سطح مادی قضیه دارد، تصویری را ثبت می‌کند که قرار است بخشی و تنها قسمتی از تجربه‌ی تاریخی او را نمایندگی کند.
1398/10/28
سارا جعفری: «رهایی، اتفاق، ابهام و فی البداهگی؛ من پدر را با این ها شناختم»
خانه هنرمندان روز پنجشنبه ۲۶ دی ماه، میزبان رونمایی از کتاب زندگینامه محمدابراهیم جعفری با حضور خانواده وی و جمعی از هنرمندان عرصه هنرهای تجسمی بود.
1398/10/27
گزارش دوازدهمین دوره حراج تهران
اثر حسین زنده‌رودی به قیمت 3 میلیارد و دویست میلیون تومان رکورد شکن دوازدهمین دوره «حراج تهران؛ هنر معاصر ایران» بود. چکش این رویداد در هتل پارسیان آزادی روز جمعه ۲۷ دیماه در حالی توسط حسین پاکدل و رضا کیانیان روی میز کوبیده شد که ۱۱۸ اثر در آن به مزایده گذاشته شد و با مجموع فروش ۳۱ میلیارد و ۷۱۷ میلیون تومان به کار خود پایان داد.
<< آخرین صفحه < صفحه بعدی صفحه قبلی > اولین صفحه >>

صفحه شماره: 1

تعداد كل : 10371
logo-samandehi