اخبار

1402/6/28
کاروانسرای «دیرگچین» مادر کاروانسراهای ایرانی
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان قم با اشاره به ثبت جهانی کاروانسرای دیرگچین در قالب پرونده «کاروانسراهای ایرانی» گفت»: کاروانسرای دیرگچین قم به‌عنوان مادر کاروانسراهای ایرانی شناخته می‌شود.
1402/6/28
هنرمند سفال البرز به اولین همایش بین‌المللی سرامیک ریشتان در ازبکستان راه یافت
سرپرست معاونت صنایع‌دستی البرز از راهیابی یکی از هنرمندان صنایع‌دستی استان در رشته سفال سنتی لعابدار به دومین جشنواره بین المللی صنایع‌دستی کوقند و اولین همایش بین‌المللی سرامیک ریشتان در کشور ازبکستان از بین سه هنرمند منتخب کشور خبر داد.
1402/6/28
برگشت پرونده «ماسوله» از یونسکو
«منظر فرهنگی ماسوله» با مخالفت ایکوموس، رأی یونسکو را برای ثبت جهانی نگرفت و برگشت خورد و فرصت دیگری به ایران داده شد تا نواقص این پرونده رفع شود.
1402/6/27
سلامت، درمان و خدمات بیمه ای مهمترین اولویت جدی صندوق هنر
یکی از مهمترین اولویت ها و خدمات صندوق اعتباری هنر به جامعه فرهنگ، هنر، رسانه و فعالان قرآن و عترت سراسر کشور محسوب می شود از این رو با توجه به اهمیت این دو مقوله همه ساله بخش قابل توجهی از بودجه این صندوق به این دو بیمه اختصاص داده می شود.
1402/6/27
تغییر فهرست میراث جهانی یونسکو
کمیته میراث جهانی «یونسکو» با پایان دادن به روند بررسی پرونده‌های میراث در معرض خطر، ‌مرحله تایید مکان‌های جدید برای راه‌یابی به فهرست میراث جهانی را آغاز کرد.
1402/6/24
عمارت شهرداری رشت، بزرگترین موزه شهر می‌شود
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گیلان از آغاز روند مرمت عمارت شهرداری رشت خبر داد و گفت: با مرمت و باز آفرینی این بنا، عمارت شهرداری رشت به بزرگترین موزه شهر تبدیل می‌شود.
<< آخرین صفحه < صفحه بعدی صفحه قبلی > اولین صفحه >>

صفحه شماره: 1

تعداد كل : 12589
logo-samandehi