نمایش کارنمای پژوهشی نقاشان زیر چهل سال در خانه هنرمندان ایران

کارنمای پژوهشی نقاشان زیر چهل سال ؛ ویژه‌ی اعضا ی پیوسته و وابسته انجمن هنرمندان نقاش ایران ۲۱ تا ۲۹ تیر ۱۳۹۵ در خانه هنرمندان ایران به نمایش در خواهد آمد.

بابک اطمینانی رابط هیئت مدیره ی انجمن در کمیته ی نمایشگاه ها در استیتمنت این نمایشگاه آورده است :

  • هجده سال از عمر انجمن می‌گذرد و امروز بیش از هزار نفر عضو دارد. از این تعداد، بعضی افراد دیگر نقاشی نمی کشند، بعضی‌ها نقاشان حرفه‌ای و تاثیرگذارند، و بعضی‌ها هر از گاهی دست به قلم می‌برند.
  • هنرمندانی داریم فعال وخلاق که گالری‌های حرفه‌یی‌ی داخلی و خارجی میزبان آثارشان هستند و لازم است قدم‌های بزرگتری برای آنها برداشته شود. درعین‌حال، هنرمندانی داریم فعال و مستعد که دیده نمی‌شوند و لازم است آثارشان دیده شود و کسانی را هم داریم که به خاطر شرایط دشوار، آرزوهایشان کمرنگ شده و لازم است برای احیای‌شان قدم برداشته شود.
  • بدون داشتن آرشیوی به‌روز و منسجم، انجمن قادر نخواهد بود مکانیسم لازم را برای رشد درونی‌ی خود به وجود آورد. انجمن نمی‌تواند برای کسانی که خبری از آنها ندارد بسترسازی و برنامه‌ریزی حرفه‌یی کند، و به همین دلیل است که اقدام به برگزاری متوالی‌ی کارنماهای پژوهشی کرده تا به درون خود بنگرد، آن را منظم کند، و شرایط و ضوابط اتصال آن را به بیرون فراهم نماید‌.
  • این کارنماها که در واقع حکم دوسالانه‌های داخلی‌ی انجمن را دارند، فرصتی برابر به همه‌ی اعضا می‌دهند تا با ارائه‌ی حداقل پنج اثر در قالب یک مجموعه و به انتخاب خود، آثار جدید و اخیرشان را نمایش دهند. هم‌چنین، برای مجموعه‌داران و گالری‌داران نیز فرصتی فراهم می‌شود تا بتوانند آثار و نقاشان مورد نظر خود را دست‌چین کنند.
  • اولین دوره‌ی این کارنماها اختصاص دارد به اعضا زیر چهل سال. دوره‌های بعد، به ترتیب، به اعضای بین چهل تا شصت سال، و سپس به اعضای بالای شصت سال اختصاص خواهند یافت.
  • از بین ۴۷۳ نفر عضو زیر چهل سال، بدون هیچ ترتیب خاصی، ۱۳۲ نفر دعوت شدند تا در کارنمای اول شرکت کنند. ۸۲ نفر تصاویر آثار خود را فرستادند ولی فقط ۶۱ نفر فرم نهایی ثبت‌نام را تکمیل و ارسال کردند.
  • از همه‌ی اعضا زیر چهل سال برای شرکت در این کارنماها دعوت به عمل خواهد آمد.


logo-samandehi